wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ruszają wagony rowerowe. Pojadą na trasie z Wrocławia do Sobótki i Świdnicy [CENY, ROZKŁAD JAZDY]

Michał Kurowicki,
Wagony rowerowe ruszają na trasę w sobotę 2 lipca fot. Koleje Dolnośląskie
Wagony rowerowe ruszają na trasę w sobotę 2 lipca

Długo wyczekiwane wagony rowerowe wyjadą wreszcie na tory. Pojawią się w sobotę, 2 lipca, na trasie z Wrocławia do Sobótki i Świdnicy, obsługiwanej przez Koleje Dolnośląskie (KD). Na początek będą kursowały w wakacje: w soboty i niedziele. Załadunek i wyładunek tylko na wybranych stacjach. Sprawdź rozkład jazdy, ceny biletów.

Reklama

Tego jeszcze nie było! Od soboty, 2 lipca, każdy kto lubi rowerowe wyprawy może zabrać swój jednoślad do specjalnie zaadaptowanych wagonów towarowych i ruszyć pociągiem z Wrocławia Głównego do Sobótki i Świdnicy.  

Koleje Dolnośląskie (KD), jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchamiają taką możliwość. Firma zaadaptowała dwa stare wagony towarowe. Jeden z nich będzie w regularnym użyciu, a drugi oczekiwał w rezerwie. 

Trzy nowe połączenia w weekendy od 2 lipca

W rozkładzie jazdy od 2 lipca, na linii z Wrocławia Głównego do Sobótki i Świdnicy zostaną uruchomione trzy dodatkowe połączenia, kursujące jak na razie tylko w weekendy.

Jednym z nich będzie wspomniany pociąg rowerowy. Skład odjedzie z Wrocławia Głównego do Świdnicy Przedmieście o godz. 8.50. W przeciwnym kierunku ruszy o godz. 15:58. 

Pozostałe dwa to kursy z Wrocławia Głównego o godz. 10.30 i 16.47 dojeżdżają tylko do Sobótki Zachodniej. W drogę powrotną wyruszą odpowiednio godz. 12.27 i 17.50. 

Załadunek i wyładunek tylko na wybranych stacjach

Pamiętajmy, że załadunek i rozładunek rowerów będzie możliwy tylko na stacjach Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia i Świdnica Przedmieście. Warto przyjść na stację kwadrans przed odjazdem pociągu. Na pasażerów będzie czekała wtedy obsługa, która pomoże przy załadunku i rozładunku rowerów.

Pasażerowie zostaną poproszeni o podniesienie roweru na poziom wagonu i przekazanie go obsłudze, która będzie znajdowała się na pokładzie wagonu rowerowego.

Na pokład wagonu rowerowego ma wejść 38 rowerów, a jednoślady będą przewożone na stojąco. Specjalne uchwyty będą dociskać siodełko do podłogi wagonu, bez dotykania kierownicy. Koła rowerów będą ustabilizowane dzięki rowkom między deskami, które tworzą szyny, w których będą umieszczane koła przewożonych rowerów.

W sezonie letnim KD będą wykorzystywać wagony pilotażowo na jednej trasie. Opłaty za przewóz roweru są zbieżne z obecnym cennikiem, niezależnie od liczby stacji, na których przewożony jest rower.

Rozkład jazdy pociągów rowerowych (sobota-niedziela)

Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście

Świdnica Przedmieście - Wrocław Główny

Ceny biletów za przejazd Wrocław Główny – Świdnica

Ceny biletów za przejazd na całej trasie:

Razem w jedną stronę zapłacimy 24 zł. Powrót w tej samej cenie. Łączny koszt wycieczki z rowerem to 48 zł od osoby.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl