wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Polbus-PKS podniósł ceny z Wrocławia do pobliskich miejscowości. Od 1 września podróżni zapłacą więcej

Polbus-PKS podniósł ceny z Wrocławia do pobliskich miejscowości. Od 1 września podróżni zapłacą więcej

Mateusz Lubański,

Autobusy Polbus-PKS jeżdżą między innymi do Długołęki, Oleśnicy, Sulistrowiczek i Sobótki. Od 1 września wzrosły ceny biletów jednorazowych i miesięcznych Shutterstock/Elena Chevalier
Autobusy Polbus-PKS jeżdżą między innymi do Długołęki, Oleśnicy, Sulistrowiczek i Sobótki. Od 1 września wzrosły ceny biletów jednorazowych i miesięcznych

Od 1 września zmieniają się ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w autobusach Polbus-PKS. Przewoźnik oferuje przejazdy między innymi do Sobótki, Sulistrowiczek, Oleśnicy czy Długołęki. Pasażerowie zapłacą teraz więcej – sprawdźcie, ile kosztują bilety do podwrocławskich miejscowości.

Reklama

Ceny wzrosły o kilkadziesiąt złotych

Z autobusów Polbus-PKS korzysta wielu mieszkańców podwrocławskich miejscowości, którzy na co dzień uczą się lub pracują w stolicy Dolnego Śląska. Dotychczasowy cennik obowiązywał od 1 kwietnia 2022 roku. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pasażerowie muszą jednak przyzwyczaić się do nowych cen, które – w przypadku biletów miesięcznych – są teraz wyższe o około 50 zł.

Koszt podróży zależy od trasy

Ceny biletów w autobusach Polbus-PKS zależą od pokonywanej przez pasażera odległości. Przykładowo, koszt miesięcznych przejazdów na trasie od 6 do 10 km wynosił 205 zł, teraz natomiast wzrósł do 245 zł.

Minimalna cena za bilet miesięczny do tej pory wynosiła 165 zł (trasa do 5 km), maksymalna zaś – 330 zł (powyżej 31 km). Obecnie za te same bilety zapłacimy kolejno 200 i 395 zł.

  • Cena biletu miesięcznego do Oleśnicy lub Sulistrowiczek wzrosła zatem z 330 do 395 zł.

W przypadku zakupu biletu tylko w jedną stronę, jego cena spada o połowę.

Podwyżka cen biletów miesięcznych obowiązuje od 1 września na wszystkich liniach przewoźnika: 4, 8, 15, 18, 25, 74, 88, 92, 504, 512, 522 i 554.

Dokładny cennik biletów, a także informacje o ulgach i promocjach dostępne są na stronie Polbus-PKS.

Ceny biletów jednorazowych sprawdzić można w wyszukiwarce połączeń na stronie głównej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl