wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Budują drogę S3 w stronę granicy z Czechami. Powstają imponujące tunele
Po otwarciu całej drogi S3 pojedziemy przez nowe tunele w górach pod Bolkowem i tunelem pod rzeką Świną w Świnoujściu fot. GDDKiA
Po otwarciu całej drogi S3 pojedziemy przez nowe tunele w górach pod Bolkowem i tunelem pod rzeką Świną w Świnoujściu

Otwarcie całej S3 od Świnoujścia do granicy z Czechami w Lubawce dopiero przed nami. Na razie, na Dolnym Śląsku najbardziej efektownie wygląda budowa odcinka S3 od Bolkowa do Kamiennej Góry. To właśnie tam powstają imponujące tunele drogowe. Część z nich wykańczana jest już wewnątrz. Cały odcinek do czeskiej granicy ma być oddany w 2024 roku. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Droga szybkiego ruchu S3, po całkowitym otwarciu, będzie liczyć 470 km i poprowadzi od granicy z Czechami w Lubawce do Świnoujścia. Jej południowa część przebiega przez Dolny Śląsk i to właśnie tu powstają jedne z najciekawszych obiektów drogowych na całej trasie.

Powstaje najdłuższy pozamiejski tunel w Polsce

Chodzi o dwa tunele, które budowane są na odcinku przyszłej S3 pod Bolkowem. Pierwszy z nich będzie liczył ok. 2300 metrów i zostanie najdłuższym pozamiejskim tunelem drogowym w Polsce. W niedalekiej odległości powstaje jeszcze drugi, krótszy tunel, o długości 320 metrów.  

Ciekawie dzieje się też przy okazji budowy S3 w okolicach Świnoujścia, gdzie powstaje tunel pod rzeką Świną. Po jego otwarciu po raz pierwszy w historii będzie można dojechać samochodem z Wrocławia do Świnoujścia bez wsiadania na prom. 

Galeria zdjęć

Trasa S3 połączy Adriatyk z Morzem Bałtyckim

Pozostała część trasy S3, oprócz wspomnianych odcinków na jej północnych i południowych końcach, została już oddana do użytku. Śmiało można napisać, że to drogowy kręgosłup zachodniej Polski, a dodatkowo trasa, która już wkrótce połączy porty nad Adriatykiem ze Świnoujściem. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl