wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Kierowcy
  4. Kolejny etap budowy TAT na Jagodno. Będą objazdy [MAPA]

Budowa TAT wzdłuż ulicy Buforowej idzie naprzód. Budowlańcy otworzą wjazd w ulicę Terenową, aby zamknąć wlot w ul. Lutosławskiego. Od soboty 29 czerwca do końca wakacji będą przebudowywać to skrzyżowanie. Zaczną od sieci podziemnych, instalacji, odwodnienia, aby zostawić po sobie skrzyżowanie z nową wydzieloną trasą dla komunikacji miejskiej. Zobaczcie mapę objazdów!

Reklama

Aby wyjechać z Asfaltowej czy Lutosławskiego na Buforową, należy jechać Granitową i Terenową do ronda Wolnej Ukrainy. Analogicznie dojeżdżać będziemy do Lutosławskiego, która do skrzyżowania z Buforową będzie przejezdna.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Trasa objazdu zamkniętego wlotu w ul. Lutosławskiego. wroclaw.pl
Trasa objazdu zamkniętego wlotu w ul. Lutosławskiego.

– Prace zostały celowo tak zaplanowane, aby wjazd w ul. Lutosławskiego zamknąć w wakacje. To dojazd do nowej, dużej szkoły przy ul. Asfaltowej. Nie chcieliśmy go utrudniać w trakcie roku szkolnego – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Wizualizacja skrzyżowania Buforowej z Lutosławskiego po zakończeniu prac

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Obraz przedstawia wizualizację skrzyżowania ulicy Buforowej z Lutosławskiego. Grzegorz Kilian
Obraz przedstawia wizualizację skrzyżowania ulicy Buforowej z Lutosławskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej - zawieszona linia 310

Od 1 lipca Wydział Transportu Urzędu Miejskiego zawiesza kursy linii 310. Ma to ścisły związek z przebudową skrzyżowania Lutosławskiego z Buforową i... z wakacjami. Głównym celem kursów autobusów 310 między Vivaldiego a Parafialną było zapewnienie uczniom dojazdu do szkoły przy Asfaltowej. Trasa autobusów wiedzie przez ul. Lutosławskiego.

Trasa autobusowo-tramwajowa na Jagodno

Wydzielona trasa autobusowa na Jagodno ma powstać przed majem przyszłego roku. Komponent tramwajowy będzie dopiero projektowany.

W maju miasto ogłosiło przetarg na projekt tramwaju, który ma uwzględniać skrzyżowanie z torami kolejowymi. Jesienią zapewne zaczną obowiązywać przepisy, które regulują zasady takich skrzyżowań. Drugim zadaniem w przetargu jest projekt przebudowy ul. Buforowej polegający m.in. na poszerzeniu jej do czterech pasów. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl