wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Nowa kładka pieszo-rowerowa połączy brzegi Ślęzy i dwa Muchobory. Budowa ruszyła [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu główna część przyszłego mostku nad rzeką Ślęzą. Obiekt leży na brzegu rzeki i wkrótce utworzy konstrukcję nowej przeprawy fot. Michał Kurowicki
Na zdjęciu główna część przyszłego mostku nad rzeką Ślęzą. Obiekt leży na brzegu rzeki i wkrótce utworzy konstrukcję nowej przeprawy

Powstaje pieszo-rowerowy mostek przez rzekę Ślęzę. Po ukończeniu prac przeprawa połączy Muchobór Wielki i Mały na wysokości ulic Trawowej i Francuskiej. Na obu brzegach rzeki wybudowano już przyczółki nowego obiektu. Rowerzyści i piesi będą mogli poruszać się po kładce w przyszłym roku.

Reklama

Szybciej będzie można przemieszczać się pomiędzy Muchoborem Wielkim i Małym. Na wysokości ulic Trawowej i Francuskiej powstaje kładka dla pieszych i rowerzystów. W połowie listopada na placu budowy panuje duży ruch.

Nad brzegiem Ślęzy leży już stalowa konstrukcja mostku

Wykonawca postawił już oba przyczółki przeprawy oraz mur oporowy. Na zachodni brzeg Ślęzy dotarła stalowa konstrukcja przyszłego mostku. W zależności od panujących warunków atmosferycznych jeszcze w tym roku może rozpocząć się jej montaż. 

Do końca roku, jeśli pogoda pozwoli, wykonawca planuje m.in. montaż łożysk, montaż konstrukcji stalowej wraz z deskowaniem, zbrojenie, montaż desek gzymsowych, betonowanie ustroju nośnego, podwieszenie kolektora mostowego oraz kanałów technologicznych.
Krzysztof Świercz, Wrocławskie Inwestycje

Galeria zdjęć

Według planów wszystkie prace mają zakończyć się w wakacje 2023 roku. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. Koszt realizacji to prawie 3,8 mln zł. Jednocześnie trwają prace projektowe przy wytyczaniu ciągów pieszo-rowerowych od strony ulicy ul. Francuskiej, jak i Trawowej. 

To będzie malownicza trasa wśród ogródków działkowych

Gdzie dokładnie zostanie wybudowany nowy mostek? Idąc pieszo lub jadąc rowerem od strony ul. Francuskiej znajdziemy się pomiędzy ogródkami działkowymi „Kwitnąca dolina” i „Malinówka”.

Następnie dotrzemy do Ślęzy i dzięki nowemu mostkowi przejdziemy suchą stopą na drugą stronę, w kierunku ul. Trawowej i dalej centrum medycznego Medpoint.

W sumie powstanie 112 metrów ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m. Sama przeprawa będzie liczyć 30 m i zostanie oświetlona. Wykonana zostanie w konstrukcji zespolonej (dwuteowe dźwigary stalowe zespolone z płytą żelbetową).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl