wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dzień Otwarty MPK Wrocław już 25 czerwca. Święto komunikacji miejskiej na Zajezdni Tramwajowej Borek

Na uczestników Dnia Otwartego MPK Wrocław czeka moc atrakcji fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Na uczestników Dnia Otwartego MPK Wrocław czeka moc atrakcji

Jeszcze do godz. 15.00 w sobotę, 25 czerwca na terenie Zajezdni Tramwajowej Borek trwa Dzień Otwarty MPK. Największa wrocławska impreza z komunikacją miejską w roli głównej co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne po raz kolejny przygotowało moc atrakcji dla całych rodzin.

Reklama

Dzień Otwarty MPK Wrocław. Poczuj się jak motorniczy

Nauka jazdy i możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju, muzyka i koncerty na żywo, pokaz najnowszego taboru i zabytkowych pojazdów, możliwość przejazdu autobusem i zwiedzenia zajezdni przy ul. Obornickiej, food trucki i strefa chillout – to tylko część z wielu atrakcji, które 25 czerwca czekają na uczestników Dnia Otwartego MPK.

Dzień Otwarty MPK

Dzień Otwarty MPK

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Komunikacyjna fiesta w stylu radosnego pikniku coraz bliżej. Na ten dzień czekamy cały rok! Uwielbiamy, gdy bramy naszych zajezdni wypełniają tłumy uśmiechniętych wrocławian i przyjezdnych - zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Dlatego też z radością zapraszamy wszystkich na największą imprezę z komunikacją miejską w roli głównej.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Galeria zdjęć

Dzień Otwarty MPK Wrocław. Lista atrakcji dla całej rodziny

Wrocławskie MPK zadbało o atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dzieci mogą liczyć na dmuchańce, malowanie buziek i bańki mydlane. Dla nieco starszych zorganizowana zostanie nauka jazdy tramwajem, a także pokaz wyjątkowych, historycznych pojazdów, o które zadbają MPK, Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia. Na fanów sportowych wrażeń czekać będzie natomiast piłkarski Śląsk Wrocław!

Galeria zdjęć

Tradycyjnie już kursować będzie autobus linii M9, który zawiezie chętnych do zajezdni przy ul. Obornickiej. Zainteresowani mogą tam poznać całą logistykę związaną z transportem autobusowym.

Lista atrakcji, które czekają uczestników Dnia Otwartego MPK Wrocław:

Dzień Otwarty MPK Wrocław. Dojazd do zajezdni Borek

Do Zajezdni Tramwajowej Borek przy ul. Powstańców Śląskich 209 podczas Dnia Otwartego MPK Wrocław można dojechać na kilka sposobów:

Specjalne linie M4, M7 i M9 obsługiwać będą pojazdy historyczne: Konstal N „Gustaw”, Konstal 102 Na, Konstal 105 Na, Jelcz 272 Mex, Jelcz 043.

Wrocławskie MPK pamięta również o miłośnikach jednośladów – na terenie zajezdni znajdą się stojaki rowerów miejskich oraz parking dla rowerów.

Pogoda na początek wakacji w weekend we Wrocławiu [ 24-26czerwca 2022]

To będzie upalny weekend. Do poniedziałku, 27 czerwca obowiązuje ostrzeżenie IMGW o upałach. Na niebie pojawią się chmury, ale na deszcz raczej nie ma co liczyć. 

Pamiętajcie, aby pić dużo wody i używać kremów z filtrami. wody potrzebują również zwierzęta. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama