wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Rowerzyści pojadą nową trasą przy przejściu podziemnym na pl. Jana Pawła II

W sobotę (22 października) zostanie otwarta droga dla rowerów wzdłuż ul. Legnickiej - od przejścia podziemnego pod placem Jana Pawła II do ul. Rybackiej – po jego północnej stronie, tam gdzie wcześniej stał budynek Cuprum. Budowa trasy to jeden z projektów z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W czasie prac zachowano odnalezione podczas budowy stare szyny tramwajowe.

Reklama

To inwestycja, na którą rowerzyści czekali od dawna. W sobotę (22 października) będzie można przejechać nową drogą rowerową, która prowadzi od wyjazdu z przejścia podziemnego pod pl. Jana Pawła II wzdłuż ul. Legnickiej, do skrzyżowania z ul. Rybacką.

Nowa droga rowerowa zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Od lat było to miejsce, gdzie zarówno rowerzyści, jak i piesi mieli duże problemy. Po wyjeździe z podziemi rowerzysta wpadał bowiem na chodnik pełen pieszych. Można było też jechać jednośladem przez pl. Jana Pawła II po ulicy, wśród samochodów, wydzielonym pasem, ale nie było to komfortowe rozwiązanie.

Na szczęście, dzięki projektowi z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, we wspomnianym miejscu już od soboty (22.10) zrobi się bezpiecznej. Dodatkowo na skrzyżowaniu nowej drogi rowerowej z ul. Sokolniczą powstało wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy.

Posadzono młode krzewy, na wiosnę będą także drzewa

Ciekawie wygląda również, odkryty podczas budowy, fragment historycznego torowiska tramwajowego. Został on zachowany zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Widać na nim dokładnie stare tory tramwajowe oraz bruk. 

Wzdłuż przyszłej trasy dla rowerów trwają ostatnie nasadzenia krzewów. Na wiosnę posadzone zostaną drzewa. Trwa również budowa wiaty nowego przystanku koło trasy dla jednośladów. Prace nadzoruje spółka Wrocławskie Inwestycje, ich koszt wynosi około miliona złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl