Port Lotniczy Wrocław oddał do dyspozycji pasażerów nową, komfortową przestrzeń w hali odlotów. Zlokalizowana na półpiętrze w pobliżu gate’ów nr 1 i 2, oferuje 288 miejsc siedzących.
To idealne miejsce, by spokojnie poczekać na lot, naładować telefon czy złapać oddech przed odlotem. Nowa strefa stanowi odpowiedź na rosnącą liczbę pasażerów oraz potrzebę zapewnienia im jeszcze większej wygody w terminalu. Dzięki tej inwestycji liczba miejsc dla pasażerów oczekujących na lot wzrosła niemal o połowę.
Komfort pasażerów jest dla nas jednym z kluczowych elementów rozwoju lotniska. Nowa przestrzeń o powierzchni ponad 700 m2 oddana do użytku tuż przed weekendem majowym to rozwiązanie, które pozwala lepiej wykorzystać istniejącą infrastrukturę i jednocześnie zwiększyć liczbę dostępnych miejsc dla podróżnych oczekujących na lot.Dariusz Kowalczyk, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław
Elektryczny bus z parkingu na terminal
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego lotnisko uruchomiło również bezpłatny transfer z parkingu D. Elektryczny bus kursuje 24 godziny na dobę, zatrzymując się na ośmiu przystankach pomiędzy parkingiem a terminalem.
Pojazd oferuje 15 miejsc siedzących, a wewnątrz bez problemu mieszczą się także bagaże oraz wózki dziecięce. Transport jest dostępny dla wszystkich pasażerów - nie wymaga wcześniejszej rezerwacji i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.