wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy

Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy

Piotr Bera,

Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy Piotr Bera
Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy

Już nie do końca marca, a do końca czerwca uchodźcy z Ukrainy mogą za darmo podróżować komunikacją miejską. Taką decyzję podjęli 24 marca wrocławscy radni.

Reklama

Przypomnijmy, że od 26 lutego za darmo komunikacją miejską mogą podróżować uciekinierzy z Ukrainy, którzy wjechali legalnie do Polski o ogłoszeniu stanu wojennego tj. najwcześniej 24 lutego 2022 r.

Pierwotnie zarządzenie prezydenta Jacka Sutryka obowiązywało do 31 marca. Teraz ten termin wydłużono do 30 czerwca - również na wniosek włodarza miasta.

– Pierwotnie, prawo to zostało przyznane na okres od 26 lutego do 31 marca 2022 r. Z uwagi na fakt, że działania wojenne na terenie Ukrainy nie ustają, a do Wrocławia w poszukiwaniu schronienia nadal przybywają kolejne grupy osób, w dalszym ciągu istnieje pilna potrzeba świadczenia im szeroko zakrojonej pomocy. Uchwałą objęto prawo uchodźców wojennych do bezpłatnych dojazdów wrocławską komunikacją miejską, zwłaszcza do miejsc zakwaterowania oraz miejsc, w których udzielane jest im wsparcie – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

– Dzisiaj mija dokładnie miesiąc od rozpoczęcia wojny przeciw Ukrainie. Miesiąc, w którym każdego dnia śledzimy media i informacje na temat bohaterskiej walki Ukrainy. Miesiąc, w którym wspólnie zdajemy egzamin z solidarności i odpowiedzialności – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

MPK za darmo dla uchodźców z Ukrainy

W jaki sposób przybywający do Wrocławia obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej?

  • W przypadku kontroli biletowej uchodźcy muszą okazać np. paszport potwierdzający datę wjazdu na terytorium RP.
  • Bezpłatne przejazdy obejmują również kursy strefowymi liniami 9xx na całej trasie

MPK wspiera również Ukraińców wywieszając flagi tego kraju na wszystkich tramwajach i autobusach należących do miejskiego przewoźnika. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl