wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Budowa TAT na Nowym Dworze przyspiesza. Na Rogowskiej czuć już zapach tramwajowych szyn

Na ul. Rogowskiej są już szyny tramwajowe. Trwa tam budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Tory na tej ulicy ułożono na razie na odcinku ok. 500 metrów, ale będą jeszcze oblane betonem. Zaczynają się w okolicach marketu Biedronka i biegną w stronę stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór.

Reklama

Na początku września ułożone na Rogowskiej szyny rozgrzewają mocne promienie słońca. Od gorąca w powietrzu unosi się ich zapach. Jeszcze nigdy w historii Wrocławia tramwaj nie pojechał na Nowy Dwór.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni, bo trwa układanie torów na Rogowskiej, a prace na całym odcinku TAT, od dworca Świebodzkiego w stronę Nowego Dworu, są już bardzo zaawansowane.

Tramwajem na Nowy Dwór w wakacje 2023 roku

Cały TAT ma być oddany do użytku w wakacje 2023 r. Według zapowiedzi przejazd z Nowego Dworu do centrum miasta ma zając ok. 20 minut. Prace realizuje firma Skanska, a nadzoruje spółka Wrocławskie Inwestycje.

Galeria zdjęć

Wartość całkowita projektu to 386 mln zł brutto. Budowa jest dofinansowana z Unii Europejskiej kwotą 117 mln zł. Całość będzie liczyła 7 km i poprowadzi z pl. Orląt Lwowskich, przy dworcu Świebodzkim do pętli przy stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór.

Część TAT już oddana. Jeżdżą tam tramwaje i autobusy 

Fragment TAT od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej został już otwarty w połowie 2021 r. Wybudowano 2 km nowego torowiska, perony przystankowe, 2 km dróg dla rowerów, 2,4 km nowych chodników, wiadukt o długości 22 m i szerokości 17 m. posadzono 300 drzew.

Od soboty (10 września) światła na skrzyżowaniu Rogowskiej i Zemskiej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy TAT na Nowy Dwór, od soboty, 10 września, na skrzyżowaniu ulic Rogowskiej i Zemskiej zostanie wprowadzona awaryjna sygnalizacja świetlna. Utrudnienia dla kierowców potrwają przez następne pół roku. 

Sygnalizacja na skrzyżowaniu zostanie uruchomiona w związku z koniecznością prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, drenażem i instalacją sieci podziemnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl