wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Beemką pruł prawie 230 km na godzinę. Odczuł mandat w portfelu, następnym razem straci prawo jazdy
Na zdjęciu radiowóz policyjny i funkcjonariusze policji. Zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl
Na zdjęciu radiowóz policyjny i funkcjonariusze policji. Zdjęcie ilustracyjne

Aż 228 km na liczniku osiągnął kierowca BMW, którego na drodze ekspresowej S5 namierzyli policjanci z grupy SPEED. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość aż o 108 km. Musiał zapłacić wysoki mandat, a na jego koncie zapisano 15 punktów karnych.

Reklama

Mężczyzna jechał samochodem marki BMW drogą ekspresową S5. W miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 120 km na godzinę, kierowca osiągnął 228 km na godzinę.

Zobacz film:

Namierzyli go policjanci z grupy SPEED, którzy patrolowali trasę w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, na jego koncie zapisano 15 punktów karnych. Zgodnie z nowymi zasadami: jeśli w ciągu dwóch lat znowu zostanie zatrzymany za przekroczenie prędkości, to wysokość mandatu zostanie podwojona, a mężczyzna straci prawo jazdy.

Nowe prawo: bat na piratów drogowych

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, dolnośląscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Nowelizacja przepisów w 2022 roku, która zaostrzyła kary dla sprawców różnego rodzaju wykroczeń drogowych, miała jeden cel - zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Wyższe są stawki mandatów, a poszczególnym wykroczeniom przypisane jest więcej punktów karnych, zarazem zniknęła możliwość ich likwidowania przez udział w kursie jazdy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl