wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Nowy most połączył brzegi Oławy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Kurowicki,
Most nad Oławą w ramach AWW będzie liczył - wraz z wiaduktami - aż 350 m długości. fot. Michał Kurowicki
Most nad Oławą w ramach AWW będzie liczył - wraz z wiaduktami - aż 350 m długości.

Historyczna chwila na budowie mostu przez Oławę, który jest elementem Alei Wielkiej Wyspy (AWW). Właśnie zespawano kolejne części powstającej przeprawy. Dzięki temu można już przejść po przęśle z jednego brzegu Oławy na drugi. W połowie sierpnia do Wrocławia mają przyjechać stalowe łuki nowego mostu. Zobaczcie zdjęcia i wideo z postępu prac.

Reklama

Nie zwalniają tempa ekipy pracujące przy budowie Alei Wielkiej Wyspy. W ostatnich dniach lipca doszło do historycznego wydarzenia. Robotnicy zespawali kolejne części konstrukcji mostu nad Oławą i dzięki temu można już przejść po nim suchą stopą z jednego brzegu rzeki na drugi.

Do Wrocławia przyjadą w sierpniu stalowe łuki nowego mostu na AWW

Cała stalowa konstrukcja mostu nad Oławą, wraz z estakadami, będzie miała 350 m długości. Jej ciężar wyniesie 350 ton. Gotowych jest już prawie 300 ton elementów. Ich produkcja trwa w zakładzie w Będzinie, gdzie powstały już m.in. poprzecznice, łuki i 70-metrowe przęsła.

Obecnie na placu budowy trwa spawanie kolejnych konstrukcji stalowych. Ponadto wylewane są następne przęsła, których docelowo będzie dziesięć. Natomiast w połowie sierpnia do Wrocławia mają przyjechać pierwsze łuki mostu nad Oławą
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Obiekt budowany jest kilkadziesiąt metrów od stuletniej kładki Siedleckiej, z której korzystają piesi i rowerzyści.

Na AWW budują dwa mosty - nad Odrą i Oławą

Warto przypomnieć, że tuż obok budowany jest most nad Odrą, gdzie w drugiej połowie lipca doszło do połączenia dwóch brzegów rzeki. Obie przeprawy - przez Odrę i Oławę - utworzą wspólnie Aleję Wielkiej Wyspy. Pierwsza będzie miała 700 m, a druga 350 m długości. Do tego na AWW powstają dwa wiadukty.

Łączna długość AWW to blisko 3,4 km. Powstanie również 12,5 km chodników oraz 9,5 km ścieżek rowerowych. Koszt inwestycji to około 234 mln zł. Prace zostaną ukończone w 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl