Wrocławscy juniorzy i juniorki poznali rywali w finałach MMP

W środowe południe w siedzibie PZPS odbyło się losowanie finałowych grup Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek. W gronie szesnastu najlepszych ekip w Polsce znaleźli się przedstawiciele wrocławskich drużyn: żeńskiego Impela i męskiej Gwardii. Turnieje finałowe zaplanowano w Dębicy (4-8 kwietnia, juniorki) oraz w Kętrzynie (11-15 kwietnia, juniorzy).


LTS Legionovia Legionowo, Szóstka Mielec i Budowlani Łódź będą grupowymi rywalkami juniorek Impela Wrocław w turnieju finałowym, który już na początku kwietnia zostanie rozegrany w Dębnicy. W grupie B zagrają natomiast: SMS Police, MKS San-Pajda Jarosław, KS Energetyk Poznań oraz UKS Chemik Olsztyn.

Impelki do finału zakwalifikowały się w ostatni weekend. W turnieju półfinałowym zorganizowanym we Wrocławiu, młodym siatkarkom udało się pokonać Trefla Proximę Kraków (3:0), KS Pałac Bydgoszcz (3:2), a także zaliczyły przegraną w starciu z SMS Police (2:3). Porażka w ostatnim pojedynku nie odebrała jednak wrocławiankom awansu do finału mistrzostw Polski.

Po 6 latach przerwy gwardziści także w finale

Do turnieju finałowego awansowali także juniorzy Gwardii Wrocław. Po zwycięstwie w turnieju ćwierćfinałowym, podopieczni trenera Bartosza Pydy dołożyli pierwszed miejsce w fazie półfinałowej. Kolejny przystanek to Kętrzyn, czyli finały w terminie od 11 do 15 kwietnia. W nich wrocławianie w grupie zmierzą się z drużynami z Częstochowy, Kielc oraz z Bełchatowa.

Faza grupowa zaplanowana jest na pierwsze trzy dni zmagań. Do półfinałów każdego z turniejów awansują po dwie najlepsze drużyny z grup, które w sobotę rozegrają między sobą półfinały. W niedzielę dojdzie natomiast do ostatecznych rozstrzygnięć o końcowe pozycje. Tytułu Mistrza Polski Juniorek bronić będzie po raz drugi z rzędu Legionovia Legionowo. W kategorii juniorów tytułu broni Jastrzębski Węgiel.

Juniorzy:

Grupa 1: KS Metro Warszawa, AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk, KS Jastrzębski Węgiel

Grupa 2: AZS 2020 Częstochowa, KS Gwardia Wrocław, DAFI Społem Kielce, EKS Skra Bełchatów

Juniorki:

Grupa 1: LTS Legionovia Legionowo, Szóstka Mielec, Impel Wrocław, Budowlani Łódź SSA

Grupa 2: SMS Police UKS, KS Energetyk Poznań, MKS San-Pajda Jarosław, UKS Chemik Olsztyn

Rusza program Red Bull Siatkarskie Skrzydła

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek mają tym razem dodatkowy wymiar. Podczas turniejów finałowych rozpocznie się pilotaż programu wspierającego polską siatkówkę - Red Bull Siatkarskie Skrzydła. Red Bull i PZPS zdecydowały się stworzyć specjalny program wspierający najbardziej utalentowanych siatkarskich juniorów w kraju. Współpraca rozpoczyna się wraz z finałami Mistrzostw Polski Juniorów 2018 i obejmuje kategorię kobiet i mężczyzn.

Podczas zawodów wyłonione zostaną grupy wyróżniających się graczy na każdej z pozycji na boisku. Przez kolejne miesiące zawodnicy ci, dzięki wsparciu Red Bulla, zostaną otoczeni dodatkową opieką, w tym głównie testami i badaniami medycznymi (wydolność, mobilność, psychomotoryka). Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik czy zawodniczka, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju.

Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie przez zawodnika, ma szansę pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju.Zgłoś uwagę