Juggernaut i goście [POSŁUCHAJ]

Dawka garażowego rocka, trochę shoegaze'u i główne danie w postaci solidnej porcji ambitnego postmetalu – takiej duchowej strawy można się spodziewać w Firleju 25 września. Początek imprezy, podczas której wystąpią kolejno: Odd Couple, Suns Of Thyme i Juggernaut, o godz. 20.


Gwiazda wieczoru, czyli włoski Juggernaut, pochodzi z Lazio i gra w składzie: Andrea Carletti (gitara), Roberto Cippitelli (bas), Matteo D'Amicis: (perkusja) i Luigi Farina (gitara). Nie ma w tym spisie wokalisty, Juggernaut wzorem wielu kapel postmetalowych radzi sobie bowiem – i to znakomicie! – bez krzykacza za mikrofonem. Grupa ma w swoim dorobku dwie płyty długogrające: „Where Mountains Walk” z 2009 roku i „Trama!” z roku ubiegłego; to właśnie ten ostatni krążek będą promować w naszym mieście. Określają swoją muzykę mianem „cinematic sludge” i „instrumental post hardcore”, poruszają się w klimatach Red Sparowes czy Minsk, a za  istotną rekomendację można uznać fakt, że artyści dosłownie parę dni temu otwierali rzymski koncert Philm. Na stronie Firleja można z kolei przeczytać, że „dla Włochów szczególnie istotne są inspiracje klasykami kina, zmiany tempa narracji i swobodne żonglowanie stylistykami: od gotyckiego rocka, poprzez jazz aż do hardcore’u.”. Tak to wypada w praktyce:

Słuchać bez przerw

Polskim fanom postmetalowych klimatów Juggernaut znany jest średnio, jedyną chyba recenzję albumu „Trama!” w Polsce napisał dla Onetu Lesław Dutkowski. Dziennikarz był pod dużym wrażeniem talentu muzyków: „Obok post metalu mamy przestrzenny, delikatnie tkany post rock, rock progresywny, deczko gotyckiego mroku, jazz w wydaniu latynoskim i nie tylko, alternatywny metal oraz dodane rozmaite dźwiękowe ozdobniki. (…) Licząca siedem kompozycji całość powinna być słuchana od początku do końca, bez przerw.”

Supporty warte uwagi

Na wytężoną uwagę zasługują również dwa zespoły, które wystąpią przed gwiazdą wieczoru. Pierwszy z nich, Odd Couple, to duet w składzie Jascha Kreft i Tammo Dehn. Grają ostro, brudno i wściekle rockowo. Drugi, czyli Suns Of Thyme, w składzie którego też zresztą znajdziemy Jaschę Krefta i Tammo Dehna, gra zupełnie inaczej – psychodelicznie, melencholijnie i shoegaze'owo. Gatunek, który uprawiają, sami nazwali „transcendental krautgaze”, przyjemne doznania koncertowe można poprzedzić choćby wyrywkowym, ale za to najzupełniej legalnym, zapoznaniem się z ich jedyną jak dotąd płytą „Fortune, Shelter, Love and Cure”:

Bilety: przedsprzedaż: 20 zł. (Ekobilet, TicketPro.pl, salony Empik, MediaMarkt, Saturn oraz Firlej), w dniu koncertu: 25 zł  (Firlej).

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Juggernaut, Suns of Thyme i Odd Couple w Firleju

Juggernaut, Suns of Thyme i Odd Couple w Firleju

Koncert / W klubie
Termin 25 września 2015 20:00

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę