Impelki trenują przed serią styczniowych meczów

Zawodniczki Impel Wrocław kontynuują przygotowania do serii trudnych meczów w styczniu. Nim jednak wyjdą na boisko – przez niespełna dwa tygodnie szlifować będą formę na siłowni i podczas ćwiczeń w hali. 

  • Impelki trenują przed serią styczniowych meczów

  • Impelki trenują przed serią styczniowych meczów


Pod okiem trenera Jacka Grabowskiego trenuje 14 Impelek. Katarzyna Skowrońska – Dolata jest od kilku dni w Ankarze. W poniedziałek wraz z reprezentacją zmierzy  się o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie, które za kilka miesięcy odbędą się w Rio de Janeiro. W grupie B Polki rywalizować będzie kolejno z Rosjankami (4.01 o godzinie 15:30 czasu polskiego), Belgijkami (5.01 o godzinie 15:30 czasu polskiego) oraz Włoszkami (7.01 o godzinie 18:30). Zwycięzca mocno obsadzonego turnieju otrzyma awans bezpośrednio, drużyny z podium powalczą o taką możliwość w maju w Japonii.

Impelki natomiast skupiają się teraz na przygotowaniu fizycznym, by potem łatwiej znieść trudy gry co trzy dni. Przeciwnicy będą bowiem z najwyższej półki – Mistrz Niemiec, Polski, Azerbejdżanu, a na koniec Wicemistrz Polski.

Do treningów powróciła Agata Sawicka, która przez wielu obserwatorów nazywana jest „dobrym duchem” zespołu z Dolnego Śląska. Nowy trener za zadanie obrał sobie poprawienie jakości gry Impelek i w tym kierunku idą całe grudniowo-styczniowe przygotowania.

– Jestem optymistycznie nastawiona co do dalszej części sezonu. Nasza forma rośnie z dnia na dzień. Obecnie staramy się łączyć treningi siłowe z tymi na hali. Teraz mamy czas na przygotowania do drugiej części sezonu, więc będziemy starały się ten okres wykorzystać efektywnie – mówi Karolina Piśla, przyjmująca wrocławskiej ekipy.

Oczekiwania kibiców w stosunku do drużyny są wysokie. Nie mniejsze wobec siebie mają same zawodniczki.

– Oczywiście chcemy wygrać każdy mecz. W tym sezonie już grałyśmy co 3 dni, więc myślę, że nie będzie to dla nas zaskoczeniem. Postaramy się wyjść na parkiet i w każdym meczu pokazać naszą najlepszą siatkówkę – dodaje Piśla.

Najbliższy mecz wrocławianki rozegrają w Rzeszowie (14.01 o 18:00), potem w Dreźnie (20.01 o 19:00). We Wrocławiu Impelki zameldują się 24 stycznia. O 14:45 rozpocznie się hit 15. kolejki Orlen Ligi. Do Hali Orbita zawita Mistrz Polski – Chemik Police.

Zgłoś uwagę