FILTRUJ
Palmy Mirosława Chudego to wizualna narracja, która eksploruje egzystencjalne lęki i napięcia społeczne, wywoływane manipulacją pojęciami i uniwersalnymi pragnieniami. Sam tytuł niesie dwoistość – kojarzy się zarówno z egzotycznym pejzażem, jak i nakazem działania.
Chudy wykorzystuje meta-obiekty – formy i obrazy – by postawić fundamentalne pytania o rolę artysty we współczesnej kulturze. Jego prace wskazują na impas, a nawet regres w aktualnym obiegu sztuki, przy jednoczesnym podejmowaniu tematu wolności twórczej.
Palmy to odważna analiza współczesnych kierunków w debacie publicznej i medialnej, pełnej dążeń do wyciszania drażliwych tematów. Artysta nie boi się odsłonić swoich osobistych lęków związanych z poszukiwaniem miejsca w świecie. Łączy tradycyjne formy ekspresji z postartystycznym myśleniem, redefiniując rzeźbę i malarstwo.
W "Palmach" Chudy zestawia różnorodne media:
Tytułowa kompozycja łączy techniki malarskie z wizualnymi strategiami reklamy zewnętrznej. Prezentowane realizacje prowokują do refleksji nad symbolami, mitami i archetypami czerpiącymi z cywilizacyjnego dziedzictwa.
Wystawa przedstawia idylliczną wizję świata, który w pogoni za dobrobytem i technologicznym rozwojem zmierza w nieznanym kierunku. To opowieść o wyborze pomiędzy kłamstwem a prawdą, ukazana poprzez monumentalne instalacje pełne ironii i intymności.
Mirosław Chudy (ur. 1964, Wieluń)
Więcej informacji: entropia.art.pl
Rzeźnicza 4, Wrocław 50-129