wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Nowoczesne wnętrze. Wrocławska architektura wnętrz w czasach politycznej odwilży

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Zapraszamy na otwarcie wystawy, która przeniesie Was w czasie do Wrocławia lat 50. i 60. XX wieku – okresu gwałtownych zmian społecznych i kulturowych, widocznych także w architekturze wnętrz. „Nowoczesne wnętrze” to ekspozycja dokumentująca innowacje w projektowaniu mebli i wnętrz, które były odpowiedzią na nowe potrzeby i oczekiwania społeczne tamtych czasów.

Będziecie mogli zobaczyć między innymi wyjątkowe dzieła studentów Władysława Winczego, którzy przełamywali konwencjonalne podejście do designu, wprowadzając nowe materiały i twórcze rozwiązania. Od syntetycznych tworzyw po ikoniczny fotel 366 Józefa Chierowskiego – odkryjcie, jak zmieniało się wrocławskie mieszkanie i przestrzeń publiczna.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Architektury we Wrocławiu i wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta jest okazją do prezentacji dokumentacji fotograficznej w głównej mierze nieistniejących już wrocławskich wnętrz przełomu lat 50. i 60. XX w., okręgowych wystaw, zachowanych mebli, a także przykładów malarstwa, ceramiki i szkła. Dawny Klub Dziennikarza, Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, sklepy z tkaninami, cepelie, kawiarnie i bary mleczne zniknęły z mapy miasta tak szybko, ze nawet nie zdążyliśmy się z nimi pożegnać. Teraz przyszedł czas, by je przypomnieć.

Kurator: dr Tomasz Mikołajczak

Wernisaż w czwartek 21 listopada o godzinie 18.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Miejsce

ZDJĘCIA

  • Kliknij, aby powiększyć
    Nowoczesne wnętrze. Wrocławska architektura wnętrz w czasach politycznej odwilży
  • Kliknij, aby powiększyć
    Sklep z wełnami „Merino”, pl. PKWN (obecnie pl. Legionów), 1964, proj. Barbara Łukaszewicz

Zobacz także