wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. audio_entropia_024 Fumos Fumowicz RECYCLINGMAN / ELEKTRONICZNO-ŚMIECIOWY RYTUAŁ DZWIĘKOWY

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Recyclingdman przybędzie z kosmosu i spróbuje uratować naszą zaśmieconą planetę przed jej nieuchronną zagładą. Dokona on symbolicznej, ostatecznej anihilacji ziemskich odpadów za pomocą elektroniczno-śmieciowego rytuału dźwiękowego. Plastik, szkło, papier oraz metal zostaną trwale zintegrowane z semimodularną tkanką soniczną.

Przybycie Recyclingmana na Ziemię wiąże się z ogólnogalaktyczną troską o los tego niezwykłego ciała niebieskiego. Recyclingman powątpiewa bowiem czy homo sapiens poradzi sobie sam z zaistniałą, tragiczną sytuacją i czy w ogóle poradzi sobie sam ze sobą. Kooperacja publiczności mile widziana. Każdy może przyjść z własnym odpadem i podłączyć się do tego oczyszczającego procesu.

W Recyclingmana wcieli się Fumos S. Fumowicz, od kilku dekad konsekwentnie w głębokim artystycznym podziemiu, zaangażowany w liczne niszowe, paramuzyczne projekty, między innymi: Psie Kłaki, Throbbing Wafle, BYT, Elektronisch Umwelt, Echo Myśli, Fumovitz Free(k) Quartet czy Kłącza Siedliska – żeby wymienić tylko kilka z ostatnich. W Entropii znany chociażby jako piewca twórczości Williama S. Burroughsa /2014/ oraz z Grania Na Nerwach /2012/. Galeryjny projekt Audio_entropia to przestrzeń przeznaczona do działań, których podstawowym elementem jest dźwięk. Dźwięk wieloznaczny, przecinający różne media, dostępny w działaniu, geście lub instalacji. Jego granicę określa nasza wyobraźnia i prawa fizyki.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także