Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów

Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów/Arsenał

Arsenał to zabytkowy gmach z dziedzińcem z basztami i studnią. Mieszczą się w nim dwa muzea – Archeologiczne, w którym można zobaczyć stałą wystawę „Śląsk starożytny i średniowieczny” oraz Militariów, które zaprasza na stałe wystawy: „Sala broni dawnej”, „Sala Jacka Kijaka”, „Sala broni białej” i wystawę czasową „100-lecie odzyskania niepodległości”.

Zapraszamy od 18.00 do 24.00. Dodatkowo w godzinach 18.00-21.30 na stałej wystawie archeologicznej odbędzie się gra dla dzieci „Od rudy do żelaza”.

Program

  • 18.00-21.30 – „Od rudy do żelaza” – gra na stałej wystawie archeologicznej, miejsce: stała wystawa archeologiczna, I piętro; wiek uczestników: 7-18 lat
  • 18.00-24.00 – zwiedzanie wystaw w Arsenale (ostatni zwiedzający wchodzą o godz. 23.30)
  • 20.30, 22.00 – pokaz plenerowego mimodramu TRZY OBLICZA SALVATORA DALI, Wrocławski Teatr Formy; dziedziniec wewnętrzny Arsenału

    Przedstawienie obfituje w poruszające się efektowne żywe instalacje, inspirowane życiem i twórczością jednego z największych artystów XX wieku. 
    W spektaklu w warstwie czysto wizualnej  przywołane zostają słynne obrazy  żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym artysty, ale również wielorakie inne formy i przejawy jego twórczości.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arsenał Miejski: Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne

Cieszkowskiego 9,  Wrocław

Komentarze