Tadeusz Różewicz w obiektywie Adama Hawałeja

Tadeusz Różewicz w obiektywie Adama Hawałeja

Pod koniec lutego Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na nową wystawę czasową, na której pokażemy dwadzieścia pięć wielkoformatowych fotografii Tadeusza Różewicza autorstwa Adama Hawałeja, jednego z najbardziej znanych wrocławskich fotoreporterów.

  • Na wernisaż połączony z oprowadzaniem autorskim po wystawie zapraszamy w czwartek 28 lutego 2019 o godzinie 17.00, wstęp wolny.

Adam Hawałej fotografował Tadeusza Różewicza przez blisko trzydzieści lat. Pierwsze zdjęcie zrobił mu w roku 1986 w biurze sekretarza literackiego Teatru Polskiego, ostatnie w 2014 podczas prób „Białego małżeństwa” w Teatrze Współczesnym. Fotografował go w momentach prywatnych i służbowych. Jako jedyny fotograf towarzyszył mu podczas prób „Kartoteki rozrzuconej” reżyserowanej przez samego Różewicza, w trakcie wymyślonego przez poetę happeningu „Śmietnik”, podczas spacerów we wrocławskim ogrodzie zoologicznym i na Jatkach przy pomniku Ku Czci Zwierząt Rzeźnych. Był obecny z aparatem w momentach dla twórcy szczególnie uroczystych, jak dzień, w którym Różewicz otrzymał doktorat honorowy Akademii Sztuk Pięknych, podczas spotkań z Czesławem Miłoszem i Günterem Grassem.

Fotografie prezentowane na wystawie to opowieść o życiu Tadeusza Różewicza zawierająca się między pierwszym i ostatnim zdjęciem zrobionym mu przez Adama Hawałeja.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze