Weekend z latającymi psami we Wrocławiu

Weekend z latającymi psami we Wrocławiu

„Latające Psy” to seria imprez, podczas których psy zaprezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Zabawa z wykorzystaniem plastikowego dysku - frisbee - to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych - „dogfrisbee”. To dziś jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. O tytuł mistrza będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy.

Zawody są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze. Efektowne pokazy można będzie obserwować już w najbliższy weekend 2 i 3 czerwca we Wrocławiu. 

  • Partner zawodów - firma Bayer - zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii
  • Eksperci Bayer przygotowali pokazy udzielania psom pierwszej pomocy

Każdą z edycji odwiedza Mobilna Klinika firmy Bayer, właściciela marki ADVANTIX®: kropli przeciwko kleszczom, pchłom i komarom dla psów. Firma zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii i ekspertów w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny, który przeprowadzi lekarz weterynarii z właścicielem psa, a także oględziny zwierzęcia, w ramach których lekarz oceni m.in.  jego ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry.  Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila. W programie przewidziano ponadto praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – zostaną przeprowadzone na fantomie psa.

Dla wszystkich właścicieli zwierząt firma Bayer przygotowała bezpłatne materiały edukacyjne w postaci ulotek, przybliżających m.in. tematy związane z ochroną przed pasożytami, zagrażającym życiu i zdrowiu zwierząt domowych.

Eksperci Bayer będą dostępni przez cały czas trwania zawodów – w sobotę 2 czerwca oraz w niedzielę 3 czerwca. Stanowisko Bayer będzie łatwe do zlokalizowania w strefie zawodów „Latających Psów” w Parku Południowym (ul. Sudecka).

O zawodach „Latające Psy” 

Zawody, organizowane od 2006 roku, to seria imprez dla „psów - sportowców” i ich przyjaciół. To cztery emocjonujące weekendy w najpiękniejszych parkach czterech miast - pokazy szybkości, zwinności, skoczności czworonogów. Podczas zawodów motywem przewodnim będzie zabawa z plastikowym dyskiem (frisbee), a kluczową konkurencją - freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym. 

Lokalizacja

Park Południowy

park Południowy,  Wrocław

Komentarze