Święto liliowców w Wojsławickim Arboretum

Święto liliowców w Wojsławickim Arboretum

Wzgórza Dębowe to jedno z bardziej urokliwych miejsc Przedgórza Sudeckiego – na nich położone jest Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Właśnie teraz w lipcu możemy oglądać łany kwitnących liliowców, spływające jak kolorowe wstęgi z tych łagodnych wzniesień. Tak w pełnej krasie prezentuje się założona w Wojsławicach wzorcowa kolekcja liliowców, która obecnie posiada ponad trzy tysiące gatunków i odmian.

8  lipca w niedzielę Arboretum w Wojsławicach zaprasza na HEMEROmanię, XIII spotkanie miłośników liliowców. W programie imprezy jest wystawa, kiermasz roślin i książek ogrodniczych, który rozpocznie się o godz. 9.00. Z porad i konsultacji specjalistów będzie można skorzystać od godz. 10.00 do 12.00. Również o godz.10.00 rozpoczną się wykłady.

O działalności Niemieckiej Sekcji Liliowcowej opowiedzą Christina i Tomas Tambergowie, światowej sławy hodowcy irysów i liliowców, architekt krajobrazu z Ulm, Gerd Oellermann zaprezentuje kompozycje rabat z liliowcami, a Hanna Grzeszczak Nowak przybliży historię wojsławickiej Kolekcji Narodowej Liliowców. W programie imprezy jest też plebiscyt na najpiękniejszy kwiat liliowca, aukcja liliowców. Na  godz.14.00 zaplanowano spacer prezentujący nowe rabaty liliowcowe.

Bogaty w wydarzenia dzień zakończy o godzinie 16.00 koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”. Zespół Artrio, Panie: Magdalena Just, Beata Solnicka i Ewa Dymek-Kuś zaproszą na spotkanie z muzyką filmową pod hasłem  „X Muza i 3 Muzy”.

Przez cały sezon Arboretum jest czynne, także w święta, od godz. 9.00 do 18.00.

 

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

 

Komentarze