Rudawy Janowickie: Zamek Bolczów 15.04.2023r.

Rudawy Janowickie: Zamek Bolczów

ODDZIAŁ WROCŁAWSKI PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ RUDAWY JANOWICKIE: ZAMEK BOLCZÓW, MIEDZIANKA TERMIN: 15.04.2023r. (sobota) ZBIÓRKA: 6:45 ul. Sokolnicza obok dawnego Cuprum 

Przejazd do Ciechanowic, skąd rozpoczniemy piesze przejście idąc najpierw wzdłuż malowniczej Doliny Bobru, następnie przez Janowice Wielkie, podziwiając osobliwy pomnik przyrody: sędziwą Aleję Jarząbów Szwedzkich ( jedną z najdłuższych tego gatunku w Europie) do jednej z najpiękniej położonych sudeckich warowni – Zamku Bolczów. 

Zamek obecnie znajdujący się w stanie zaawansowanej, ale ciekawej ruiny został zbudowany dla ochrony biegnących w pobliżu szlaków handlowych. Zniszczony ostatecznie podczas potopu szwedzkiego, stała się atrakcją turystyczną okolicy. W XIXw. zwiedzał go m.in. król pruski Fryderyk Wilhelm III z małżonką. 

Spod Zamku Bolczów przejście do miasta, którego historia sprawiła, że nieomal całkowicie zniknęło – Miedzianki. Po zapoznaniu się z historią miasta i odpoczynku, możliwość zakupu pamiątek i degustacji piwa w jednym z najciekawszych browarów w Sudetach – Browarze Miedzianka. KOSZT:140,00 zł/os. ( w tym: transport, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka) Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: [email protected]

Wycieczkę prowadzi Piotr Pawlonka - przewodnik sudecki Wycieczka ta jest wycieczką górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą (ok. 14 km, czas przejścia ok. 6 godzin, 18 punktów GOT, około 260 m podejść oraz 280 m zejść - poziom trudności łatwy/średni). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalna kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się w prowiant i napoje.

Lokalizacja

Oddział Wrocławski PTTK we Wrocławiu

Rynek-Ratusz 11/12,  Wrocław

Komentarze