wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sport i rekreacja
  4. Wrocław Stare Miasto – spacer z przewodnikiem

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Wrocław to miasto, którego herb składa się aż z 5 różnych części, a każda z nich odzwierciedla inny okres w historii miasta.

Przez wieki Wrocław wielokrotnie przechodził z rąk do rąk: jego założycielem był Czech, potem miasto zostało zdobyte przez Polaków, znów przeszło we władanie czeskie a następnie razem z Czechami przeszło w ręce austriackie. Od Austriaków przejęły je Prusy, które następnie stały się częścią Niemiec, a te z czasem pod rządami Hitlera przerodziły się w niesławną III Rzeszę.

I wtedy zaczęła się II wojna światowa, w wyniku której miasto znów znalazło się na terytorium Polski. Historia Wrocławia to niezwykle skomplikowany proces. Ze względu na wszystkie zmiany, które przez wieki we Wrocławiu zachodziły oraz fakt, że miasto leży w samym sercu Europy brytyjski historyk Norman Davis nazwał je kiedyś europejskim mikrokosmosem.

Powiedział także, że wszystko co kiedykolwiek wydarzyło się na Starym Kontynencie miało swoje odzwierciedlenie właśnie tutaj, we Wrocławiu. Wybierzcie się z nami na spacer urokliwymi ulicami miasta podziwiając jego najważniejsze zabytki, niemych świadków długiej i skomplikowanej historii. Wrocław niewątpliwie stanowi klucz do zrozumienia meandrów historii Europy. Dołącz do naszej wycieczki po Starym Mieście by poukładać ją sobie na nowo!

Wycieczki możecie zarezerwować tutaj: +48 513 875 814

Zapisy.

Spotykamy się przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku Głównym.

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa.

Miejsce

Zobacz także