Dzień otwarty MPK Wrocław 2019

Dzień otwarty MPK Wrocław 2019

Jedziemy z duchem czasu – pod takim hasłem odbywa się Dzień Otwarty MPK, na który wrocławski przewoźnik zaprasza w niedzielę,  6 października od godz. 11.00 do 16.00.

Na terenie zajezdni tramwajowej Borek na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, wśród nich: prezentacja najnowszego taboru, nauka jazdy tramwajem, efektowne pokazy Hydropolis, zabawa ze znanymi wrocławskimi sportowcami oraz m.in. fotobudka i food trucki.

MPK pokaże, jak zmienia się komunikacja miejska. Staje się coraz bardziej nowoczesna, a przede wszystkim komfortowa dla pasażerów. Dla chętnych odbędzie się także wycieczka do zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Specjalny autobus będzie zabierał bezpłatnie pasażerów z zajezdni Borek.

Święto wrocławskiej komunikacji!

Dzień Otwarty MPK będzie nie lada gratką dla fanów transportu i nowoczesnych pojazdów. Przewoźnik zaprezentuje nowo kupione autobusy Mercedes-Benz Citaro 2 oraz tramwaje Moderus Beta, które przyjechały właśnie do Wrocławia. Nowe nabytki zapewne zobaczą nie tylko uczestnicy Dnia Otwartego. Kolumna kilkudziesięciu pojazdów przejedzie przez miasto wyruszając po godzinie 10 spod Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Część z nich zostanie skierowana do zajezdni „Borek”, aby uczestnicy Dnia Otwartego mogli im się dokładnie przyjrzeć. Dodatkowo, zaprezentowany zostanie nowoczesny, w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma. Ponadto, MPK zaproponuje swoim gościom naukę jazdy tramwajem. Na terenie zajezdni nie zabraknie także food trucków, czy fotobudki.

Moc atrakcji

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Wrocławski przewoźnik zadba także o fanów sportu. Udział w Dniu Otwartym wezmą znani wrocławscy sportowcy.

W Dzień Otwarty w tym roku włączyło się również centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Dla gości zajezdni przygotowało specjalne pokazy z wykorzystaniem m.in. suchego lodu. Dodatkowo na wrocławian będzie czekał beczkowóz  kranówką.

Dojazd na zajezdnię:

Na Dzień Otwarty MPK będzie można dojechać zarówno tramwajem jak i autobusem. Zajezdnia Borek znajduje się tuż przy przystanku „Orla”, do którego docierają tramwaje linii: 2, 6, 7, 17, a także autobus linii D.

W ramach Dnia Otwartego MPK zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa. Zabytkowy tramwaj Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego oraz „Gustaw”, historyczny tramwaj MPK, będą dowozić pasażerów na miejsce imprezy. Będzie to dodatkowo okazja, by przejechać się zabytkami, które kilkadziesiąt lat temu kursowały regularnie po ulicach Wrocławia.

Partnerami tegorocznego Dnia Otwartego są firmy, które napędzają wrocławska komunikacje na co dzień: Mercedes-Benz, Modertrans oraz SiMS.

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Zajezdnia tramwajowa Powstańców Śląskich

Powstańców Śląskich 209,  Wrocław

Komentarze