wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Przed premierą: Anastazja Kogut i Tomasz Wyłomański

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

16 maja scena w Firleju przy Grabiszyńskiej 56 będzie należała do młodych i utalentowanych artystów – Anastazji Kogut i Tomka Wyłomańskiego. Duet podczas występu „Przed premierą” zaprezentuje się po raz pierwszy ze swoim świeżym, w całości od nowa skomponowanym materiałem.

Majowy koncert z cyklu „Przed premierą” w Firleju to premierowy występ Anastazji i Tomka. Podczas muzycznego spotkania artyści zagrają dla publiczności swoje aranżacje dobrze znanych polskich i zagranicznych piosenek oraz zaprezentują autorski materiał duetu. W repertuarze znajdzie się utwór Marii Peszek „Samotny tata” wykonany przez Anastazję podczas tegorocznego występu na PPA, a także dwa utwory w języku ukraińskim oraz kilka w języku angielskim.

Anastazja Kogut (Anastasiia Kohut) to dwudziestoletnia artystka, urodzona w Kijowie. Większość swojego życia spędziła w Ukrainie. Pięć lat temu przeprowadziła się do Polski na studia. Rozpoczynała wiele kierunków, aż w końcu znalazła swoje miejsce w Studium Musicalowym Capitol. Zakochała się w sztuce, teatrze, ludziach. Jako dziecko tańczyła profesjonalnie taniec towarzyski oraz ukończyła szkołę muzyczną. Jednak w jej życiu zabrakło przestrzeni, aby zająć się tym zawodowo. Dopiero po przeprowadzce do Polski zaczęła na nowo tańczyć i śpiewać. Po roku w Studium Musicalowym Capitol poczuła, że potrzebuje więcej i aplikowała na AST, gdzie dostała się na wydział lalkarski. Anastazja zaczęła pisać także swoje teksty, ma w planach wypuszczenie autorskiej płyty z muzyką eksperymentalną. – Na co dzień interesuję się także fotografią, a być może kiedyś skończę reżyserię filmową. W 2024 roku udało mi się spełnić moje dotychczasowe największe marzenie i dostać się do finału PPA. A co będzie dalej, zobaczymy – tak o swoich planach opowiada artystka.

Tomek Wyłamański jest producentem muzycznym, którego pasją jest dźwięk oraz jego struktura. Wszechstronne podejście do tworzenia melodii pozwala mu na nieograniczone kompilacje różnych gatunków muzyki. Tomasz to uczeń Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu i członek kolektywu „naked man”. Jest kompozytorem ścieżki dźwiękowej do pokazów mody „Devil over my shoulder”, „Pokaz1” (projektanta Kuby Gonery) oraz do spektaklu „Światów nie wzniesiemy nowych”.

„Przed premierą” to wyjątkowy cykl muzycznych spotkań w Firleju z młodymi obiecującymi artystami, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny. Spotkania są okazją do usłyszenia ciekawych interpretacji piosenki literackiej i aktorskiej. Gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca gatunku Bogusław Sobczuk.

Miejsce

  • Firlej

    Grabiszyńska 56, Wrocław 53-504

Zobacz także