wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Dwudziesta edycja Jazztopadu to kwintesencja tego, co od samego początku istnienia festiwalu było najważniejsze – wspólnotowoś, przyjaźń i więzi między artystami oraz publicznością. 

Przez lata udało się stworzyć wyjątkową społeczność, która co roku kreuje wspaniałą atmosferę. Podczas jubileuszowej edycji chcielibyśmy właśnie na ten aspekt – bliskości i wspólnoty – położyć szczególny nacisk, dlatego też skupimy się na celebracji artystów, którzy przez lata byli bardzo mocno związani z festiwalem.

Wystąpią muzycy współpracujący z Wayne’em Shorterem, zwłaszcza w ostatnich latach. Pojawi się esperanza spalding, Danilo Pérez, John Patitucci, Terri Lyne Carrington, a na saksofonie zagra Ravi Coltrane. Tym ikonom jazzu towarzyszyć będzie NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą Clarka Rundella. 

Wystąpią też nasi wieloletni przyjaciele. Zobaczymy więc Petera Knighta w przepięknym projekcie Hand to Earth. Zagrają goście z Kanady – Like the Mind. Usłyszymy Samorę Pinderhughesa, pianistę i wokalistę, którego nie sposób zamknąć w jakichkolwiek gatunkowych ramach. Podczas kolejnej już odsłony muzycznej medytacji zagra Marta Warelis w duecie z Frankiem Rosalym. 

Będziemy też świadkami premiery nowego projektu Craiga Taborna z Lutosławski Quartet. Tradycyjnie wysłuchamy koncertu z cyklu Melting Pot. Ze swoim trio wystąpi Jakob Bro w gwiazdorskiej obsadzie z Marilyn Mazur i Palle Mikkelborgiem.

20. Jazztopad Festival zwieńczą obchody osiemdziesiątych piątych urodzin Charlesa Lloyda, z którym jako gość specjalny zagra Jakob Bro. Nie zabraknie koncertów w Mleczarni i mieszkaniach prywatnych.

Bilety

Miejsce

Zobacz także