Babskie Granie

Babskie Granie 2

Koncert –  benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu –  jest drugą edycją imprezy, zapoczątkowanej przez wrocławski Strajk Kobiet i realizowaną wspólnie przez różne środowiska kobiece. Dochód z koncertu w całości przekazany zostanie na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet.

Na scenie Teatru Capitol – zrzekając się swojego honorarium – wystąpią wspaniałe, energetyczne, wrocławskie wokalistki

Girls On Fire

Trzy przyjaciółki z Wrocławia, laureatki nagrody im. Anny Jantar w koncercie „Debiuty” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018), uczestniczki III edycji X Factor. W marcu 2017 wydały debiutancki album „Siła kobiet”, a tytułowy utwór stał się oficjalnym hymnem Strajku Kobiet.

W podsumowaniu roku 2017 przez OKO.press zespół znalazł się w tak zacnym gronie kobiet, tuż obok, m.in. Agnieszki Holland czy Marty Frej, które mówiły o społecznych prawach człowieka. Teledysk do tego utworu został nominowany do nagrody 26 Yach Film Festiwalu w kategorii „Kreacja aktorska”.

Sam album zebrał wiele pozytywnych recenzji, m.in. Piotr Metz (Polskie Radio Trójka) wyraził się z uznaniem o płycie, Marek Niedźwiecki gościł artystki w autorskim programie „Markomania” w Trójce, a Marek Sierocki docenił tytułowy utwór, zapraszając zespół do Teleexpressu. Radio Wrocław tuż po premierze ogłosiło album płytą tygodnia, obejmując go swoim patronatem. Utwory z płyty można usłyszeć w lokalnych oraz ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. 

Anja Sei

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Występowała z zespołem Pajujo i grała supporty m.in. przed Dodą, Virgin, Kasią Kowalską, Kamilem Bednarkiem, Krzysztofem Zalewskim i Joss Stone.

Półfinalistka 37. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej i finalistka Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Wokalistkę charakteryzuje doskonały kontakt z publicznością, który jak sama podkreśla, jest najważniejszy. Niedawno wydała swoją debiutancką Epkę „Ocean”. 

Aleksandra Gronowska

Performerka/wokalistka/ realizatorka sztuk wizualnych Od 1998 r. zajmuje się starymi pieśniami i archaicznymi technikami głosowymi oraz wszelkimi przestrzeniami dźwięku, jakie ludzkie ciało może wyśpiewać. Posługuje się technikami białego śpiewu, jak również śpiewu alikwotowego.

Jako aktorka i wokalistka, na przestrzeni lat współpracowała z takimi teatrami i grupami, jak: OPT Gardzienice (Pl), Cantieri Teatrali Koreja (It), Orkiestra Muzyki Świata w NFM (Pl), projekt muzyczny Gliniane Pieśni (Pl), Mercury Theatre (GB), Interkunst (DE), teatr im. Witkacego w Słupsku (Pl), Fundacja FURU (Pl) i wiele innych.

MAPA Magda Pasierska

Muzyka MAPY jest eklektyczną fuzją syntetycznej elektroniki rodem z Berlina, naturalnych brzmień sekcji instrumentów dętych oraz wyjątkowego głosu. Magda Pasierska śpiewa, czasami melorecytuje i rapuje osobiste teksty. W całości nie brakuje improwizacji.

Koncert Mapy to nie tylko muzyczna, ale również wizualna podróż do osobistych obrazów, jakie w swojej muzyce, chce nam pokazać autorka. MAPA to solowa odsłona twórczości Magdy Pasierskiej, dobrze znanej z projektu Me, Myself & I, z którym zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. 

Magda Pasierska z projektem Kulki Mocy była finalistką tegorocznej 40. Edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

GAYA

Wokalistka, kompozytorka. Jej twórczość to oryginalny smak harmoniczny i szczere teksty, w odważnych aranżacjach, zacierających granice między soulem, jazzem i hip-hopem. Istotna dla niej jest „wielowymiarowość głosu i ciała rozumianych jako instrument".

Jest absolwentką klasy wokalnej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Ukończyła także PSM I oraz II st. w klasie gitary klasycznej. Obecnie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach i pracuje nad autorskim materiałem.

Katarzyna Szetela

Wokalistka, skrzypaczka, pedagog, od wielu lat związana z muzyką. Obecnie kształci się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m.in. współpracuje z wrocławską wokalistką Anją Sei.

Od niedawna tworzy duet z perkusistą Michałem Pękoszem, łącząc śpiew z niebanalnym brzmieniem handpanów.

Karolina Micuła

Aktorka, wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, działaczka społeczna. Podwójna laureatka Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: Tukan Publiczności oraz Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie Polskiej Piosenki. Otrzymała honorową nagrodę WARTO „Gazety Wyborczej” – za łączenie działalności artystycznej z działalnością społeczną. 

Jej sylwetkę uwzględniono w Alfabecie Buntu Archiwum Osiatyńskiego. Od początku związana z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Sympatyzuje z działaniami Objazdowego Uniwersytetu Powszechnego im. Ireny Krzywickiej i Fundacją Centrum Praw Kobiet.

Kasia Pakosa

Muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Śpiewa i komponuje w autorskim zespole Charles Pakowsky, z którym szturmem zdobywa sceny konkursowe w kraju. Założycielka Gabinetu Głosu – autorskiej szkoły pracy z głosem we Wrocławiu. Współpracowała przy takich projektach, jak międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol. Kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim.

Wraz z zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O'Connor w Polsce. Od niedawna wspiera wokalno-instrumentalnie zespół Shaty Qs. Entuzjastka śpiewu tradycyjnego i pasjonatka bębnów obręczowych.

Zespół muzyczny

 • Jane (Joanna Purzycka) – gitarzystka, kompozytorka, producentka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (kierunek Jazz i Muzyka Estradowa). Związana z polską sceną od wielu lat. Występowała z takimi artysktami, jak: Nosowska, Brodka, Kayah, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Anna Rusowicz, Barbara Wrońska, współtworząc projekt WOMEN’s VOICES, z którym to odbyła dużą trasę koncertową jesienią 2018 r. Na swoim koncie ma także współpracę z Radzimirem Dębskim, Marią Sadowską, Lari Lu, Yoachim’em oraz wieloma innymi.
  Autorka muzyki i tekstu na potrzeby telewizyjne, filmowe i reklamowe. Współautorka czołówki do programu Szymona Majewskiego (Szymon na Żywo, TVN), producentka muzyki do najnowszej kampanii reklamowej marki WOSEBA. Zagrała na takich festiwalach, jak Spring Break, Open’er oraz wielu innych. Współpracuje z wytwórniami Kayax, Fonobo Label.
 • Tomasz Kaczmarek – pn
 • Joanna Dudkowska – basistka, muzyk sesyjny, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, to m.in. Felicjan Andrzejczak, Robert Chojnacki, Urszula, Izabela Trojanowską, Niki Buzz, Wiekka Łukaszewskiczy Chuc Frazier.
  Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues".
  Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki magazyn dla basistów Bass Quarterly.
 • Sebastian Skrzypek – urodzony we Wrocławiu, perkusista muzycznych korzeniach. Od najmłodszych lat związany z muzyką poprzez zawodową aktywność jego artystycznie zaangażowanych rodziców. Ukończył POSM I i II st. Mieczysława Karłowicza w klasie perkusji jazzowej, studiował w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze w Danii oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
  Laureat kilku konkursów oraz wyróżnień indywidualnych. Współpracował m,in. z Krzesimirem Dębskim, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Dziubkiem, Justyną Szafran i João de Sousa. Związany także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Kwesta, licytacje...

Podczas imprezy zbierane będą także datki do puszek, odbędzie się także licytacja dzieł sztuki, książek i przedmiotów przekazanych przez darczyńców, dlatego warto wziąć ze sobą trochę gotówki. 

Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, na rzecz którego odbędzie się koncert, jest oddziałem największej w kraju organizacji pozarządowej, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, często ofiarom przemocy domowej. Głównymi organizatorkami koncertu są członkinie organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Soroptimist International Wrocław.

Wydarzenie wsparł prezydent Miasta Jacek Sutryk, patronatu udzieliła Wrocławska Rada Kobiet, a matronatu Kongres Kobiet.

Autorką identyfikacji wizualnej jest Wiktoria Natasza Konwent.

Bilety – 12 zł – dostępne na biletyna.pl i w Teatrze Capitol. 
 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Teatr Muzyczny Capitol

Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Komentarze