Wieczory w Arsenale 2018

Wieczory w Arsenale 2018

Jak każdego roku u progu lata, na przełomie czerwca i lipca Orkiestra Kameralna Wratislavia i jej dyrektor artystyczny Jan Stanienda zapraszają na kolejny Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. Publiczność będzie mogła posłuchać plenerowych koncertów na dziedzińcu zabytkowego Arsenału we Wrocławiu w dniach od 29 czerwca do 8 lipca.

Jak zwykle koncerty odbędą się w urokliwym miejscu, gdzie architektura i muzyka, plenery i wieczorny śpiew ptaków, jak też aromatyczna kawa w przerwie występów tworzą szczególną, niezapomnianą harmonię. To na pewno będzie udany początek tegorocznych wakacji.

Tegoroczni wykonawcy:

Nie zabraknie wielkich muzycznych atrakcji, zarówno pod względem repertuaru, jak też doboru ciekawych artystów. Znany niemiecki pianista Hinrich Alpers przedstawi podczas inauguracji festiwalu interesującą i rzadko wykonywaną kameralną wersję Koncertów fortepianowych Beethovena (Koncert G-dur i Koncert Es-dur). Finał „Wieczorów” (8 lipca) uświetni muzyka Antonia Vivaldiego. Usłyszeć będzie można szereg koncertów Vivaldiego na różne składy instrumentów. 4 lipca zabrzmi komplet sześciu niezwykłych, bo napisanych jeszcze w okresie dzieciństwa Sonat Gioacchina Rossiniego, przyszłego mistrza włoskiej opery, autora m.in. „Cyrulika sewilskiego”.

Śpiewaczki Paulina Horajska i Gabriela Gołaszewska przy udziale pianisty Krzysztofa Trzaskowskiego zaprezentują się w pieśniach i ariach m.in. Mozarta, Rossiniego, Pucciniego, Chopina i Moniuszki. Z kolei skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z pianistką Joanną Kacperek zagrają wybór wspaniałych kompozycji kameralnych, w tym Sonatę „Kreutzerowską” Beethovena oraz utwór „Driady i Pan” z cyklu „Mity” Karola Szymanowskiego.

Tradycją „Wieczorów w Arsenale” są także specjalne koncerty, poświęcone lżejszemu repertuarowi, wykraczającemu poza sferę muzyki klasycznej. Są to wydarzenia, na których goszczą wybitni piosenkarze, aktorzy, zespoły polskie i zagraniczne. 6 lipca Festiwal uświetnią swoim występem Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz, którzy wraz z innymi muzykami zaprezentują się w programie zatytułowanym „Czuła Reguła”. Ceniony i popularny piosenkarz oraz równie znana wokalistka współpracę muzyczną podjęli już kilkanaście lat temu. Usłyszymy szereg ich wspólnych piosenek, a koncert ten będzie z pewnością jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu.

Wszystkie występy rozpoczynają się tradycyjnie o godz. 20.00.

Program

Wieczór 29.06

Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento D-dur KV 136
Ludwig van Beethoven

bilety: 35/27

Wieczór 01.07

Wieczór pieśni i arii w programie pieśni i arie m.in. Mozarta, Rossiniego, Pucciniego, Chopina i Moniuszki

bilety: 35/27

Wieczór 04.07

Gioacchino Rossini

bilety: 35/27

Wieczór 06.07

Czuła reguła, w programie m.in.: „Naszyjnik”, „Gram o wszystko”, „Pod rzęsami”, „Planeta Kraków”

bilety: 90/70

Wieczór 07.07

Karol Szymanowski Ludwig van Beethoven Francis Poulenc Ferenc Liszt

bilety: 35/27

Wieczór 08.07

Antonio Vivaldi

bilety: 35/27

Program

Lokalizacja

Dziedziniec Arsenału Miejskiego

Cieszyńskiego 9, 50-136 Wrocław

Komentarze