Wakacyjne pokazy filmowe w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacyjne pokazy filmowe w Muzeum Pana Tadeusza

Już od 9 lipca 2019 Muzeum Pana Tadeusza zaprasza do kina Popiół i Diament na wakacyjne pokazy filmowe. W programie: biografie największych pisarzy, adaptacje powieści noblistów, historie twórców cierpiących na brak inspiracji i szczypta romantyzmu, czyli filmy kostiumowe. Każdy pokaz jest niespodzianką. Organizatorzy zapraszają codziennie, od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00 do kameralnej, klimatyzowanej sali kinowej. Słowo będzie ścielić się gęsto.

  • 9 lipca–30 sierpnia 2019
  • wtorek–piątek, godz. 10.00 i 15.00
  • każdego dnia dwie projekcje tego samego filmu
  • wstęp wolny

Program

We wtorki wielkie biografie

Oscarowe filmy wybitnych reżyserów prezentujące życie m.in. Trumana Capote, Allena Ginsberga, Williama Szekspira, Virginii Woolf, Jamesa Barriego i Jane Austen.

W rolach głównych między innymi Daniel Radcliffe, Johnny Depp, Nicole Kidman, Gary Oldman i Anne Hathaway.

W środy Nobel na ekranie

Adaptacje powieści laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury m.in.: Ernesta Hemingwaya, Izaaka Bashevisa Singera, Gabriela Garcii Marqueza, Johna Steinbecka.
W filmach wystąpili między innymi: Emma Thompson, James Dean, Audrey Hepburn, Barbra Streisand.

Filmowy romantyzm w czwartki

Filmy kostiumowe, w których romanse sąsiadują ze skandalami i intrygami, a wrzosowiska i stare posiadłości kryją swoje tajemnice.
W rolach głównych m.in. Mia Wasikowska, Keira Knightley, Nicole Kidman i Rachel Weisz.

Piątkowy kryzys twórcy

Historie artystów cierpiących z powodu braku weny i siły do działania. Katusze twórcze przeżywać będzie m.in. Nicolas Cage, Philip Seymour Hoffman, Colin Farrell i Owen Wilson.

Seanse odbywają się od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00 (każdego dnia dwie projekcje tego samego filmu) w kinie Popiół i Diament (Rynek 6, poziom -1). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Komentarze