FILTRUJ
Projekt rozwoju w technikach pantomimy oraz współczesnych metodach pracy z ciałem, ruchem i dramaturgią teatru ruchu odbywa się w formie comiesięcznych, weekendowych warsztatów. Zajęcia prowadzą aktorki i aktorzy z zespołu artystycznego Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a także zaproszeni eksperci i praktycy teatru ruchu i tańca.
Zapraszamy na drugi zjazd, który odbędzie się 23-24 listopada pod hasłem "Dialog i Partnerowanie".
Karnety na dwudniowe warsztaty w cenie 200 zł dostępne są na stronie: www.bilety.pantomima.wroc.pl Warsztaty skierowane są do osób pełnoletnich.
9:00-11:00 - Przygotowanie ciała | Eloy Moreno Gallego Warsztat skupia się na rozwoju świadomości ciała – zarówno indywidualnie, jak i w kontekście grupowym. Uczestnicy będą pracować nad kontrolą, koordynacją, siłą oraz muzykalnością, co pozwoli im lepiej przygotować się do kolejnych etapów zajęć i własnych poszukiwań. Ćwiczenia fizyczne będą budować solidne podstawy do dalszej pracy warsztatowej.
11:15-14:15 - Dialog | Monika Rostecka Dialog w pantomimie to sztuka opowiadania historii za pomocą komunikacji niewerbalnej. Uczestnicy warsztatu użyją ciała, emocji i wyobraźni, aby poprzez formę pantomimy stworzyć etiudy, które mogą rozbawić, przestraszyć, zaskoczyć lub wzruszyć. Tematyka teatru pantomimy skupia się wokół uniwersalnych zagadnień o człowieku i jego życiu. Wymaga to dialogu – z samym sobą, z partnerem scenicznym i z odbiorcą, bez którego sztuka traci swój sens.
15:00-18:00 - Partnerowanie | Jakub Pewiński Partnerowanie na scenie to podstawowa umiejętność teatralna, obejmująca słuchanie, inicjowanie, podążanie oraz wspieranie współwykonawcy. Partnerowanie może przyjąć formę zarówno fizycznego współdziałania, jak i ekspresyjnego feedbacku czy emocjonalnego wsparcia. Warsztat pokaże różne aspekty partnerowania w teatrze oraz przedstawi techniki ruchowe przydatne w tym kontekście. Uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących spotkań performatywnych.
al. Dębowa 16, Wrocław 53-121