Dekor w drewnie w CK Agora

Wielkanocny dekor w drewnie. Rodzinne warsztaty DIY w CK Agora

Święta Wielkanocne oraz wiosna to idealny czas aby własnoręcznie przygotować ozdoby na świąteczny stół lub kuchenny parapet. Już 2 kwietnia, podczas rodzinnych warsztatów DIY, wspólnie przeniesiemy wielkanocne i sielskie dekory na drewniane doniczki metodą transferu, a następnie wysiejemy w nich zioła.

Czym zatem jest transfer? To technika  polegająca na przeniesieniu dowolnej grafiki na przedmiot użytkowy – może to być mebel, pudełko, płyta MDF, deska kuchenna czy właśnie drewniana doniczka. Świąteczne warsztaty pomogą nam zapoznać się z metodą transferu krok po kroku. Wypróbujemy niezbędne preparaty i zgłębimy czynności przygotowujące tworzywa do nakładania i utrwalania wzorów. Spotkanie będzie pretekstem do rozwijania swoich umiejętności majsterkowania, plastycznych i zdobycia wiedzy zielarskiej. Stworzone w sielskim klimacie donice i kompozycje ziołowe staną się atrakcyjnymi ozdobami Waszych świątecznych domów.

Na warsztaty zapraszamy dzieci (+7) wraz z dorosłymi opiekunami. Każda para otrzyma materiały niezbędne do wykonania transferu oraz nasiona ziół do wypełnienia ozdobnej doniczki.

Zajęcia prowadzić będzie Paulina Zając, artystka, absolwentka Wydziału malarstwa i rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze