Życzliwe kartki przestrzenne – warsztaty rodzinne

Warsztaty z okazji Dnia Życzliwości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Warsztaty w MultiCentrum, ul. Powstańców Śląskich 210

Życzliwe kartki przestrzenne 

Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym jest życzliwość i dlaczego warto być życzliwym każdego dnia. Przeczytamy wspólnie książeczkę o życzliwości, a następnie wykonamy proste kartki przestrzenne lub z mechanizmem pop-up, w których będzie można wpisać życzliwe życzenia i przekazać je bliskim, koleżankom lub kolegom. 

Zajęcia indywidualna: 

 • 15.11, godz. 17.00-18.30, dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami; koszt: 10 zł od osoby
 • Zapisy: telefoniczne pod numerem 71 364 69 66 lub mailowe [email protected]

Zajęcia dla grup

14-25 listopada – oferta dla przedszkoli i szkół

Temat dla grup przedszkolnych (5-6 lat) oraz klas I SP

 • koszt: 10 zł od ucznia
 • Prosimy o kontakt pod numerem 71 364 69 66 w celu ustalenia szczegółowego terminu 

Breloczki pełne życzliwości - zabawy z długopisem 3D

Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym jest życzliwości i dlaczego warto być życzliwym każdego dnia. Następnie dzieci poznają zasady działania długopisu 3D i samodzielnie lub z pomocą opiekunów wykonają życzliwe breloczki bądź zawieszki, np. w kształcie uśmiechniętej buźki, słoneczka czy kwiatka. 

 • 17.11, godz. 17.00-18.30, dzieci w wieku 7-10 lat z opiekunami; koszt: 10 zł od osoby
 • Zapisy: telefoniczne pod numerem 71 364 69 66 lub mailowe [email protected]

Budujemy mosty życzliwości – oferta dla szkół

Zapraszamy grupy szkolne na życzliwe zajęcia w MultiCentrum. 

Porozmawiamy o tym, czym jest życzliwość i dlaczego warto być życzliwym każdego dnia. Dzieci zbudują mosty z klocków K'nex, które następnie połączymy w jeden bardzo długi most życzliwości. 

 • 14-25 listopada
 • Temat dla klas II-V SP
 • koszt: 10 zł od ucznia
 • Prosimy o kontakt pod numerem 71 364 69 66 w celu ustalenia szczegółowego terminu 

Dajmy zwierzętom głos 

Warsztaty z tworzenia plakatów na temat praw zwierząt. Podczas zajęć dzieci poznają historię plakatu, dowiedzą się jak go stworzyć i jakie są zasady jego kompozycji. 

Porozmawiamy także o zwierzętach i postaramy się zrobić plakaty, dzięki którym zwierzaki przemówią do ludzi i opowiedzą o sobie. Warsztat powstał na podstawie pomysłu Igi Woźniak Halo tu fauna realizowanego w ramach Wrocławskich Mikrograntów 2022. Warsztaty poprowadzi ilustratorka Sylwia Tracz. 

 • 19.11, godz. 12.00-13.30, dzieci 6+ z opiekunami, wstęp bezpłatny
 • Zapisy: telefoniczne pod numerem 71 364 69 66 lub mailowe [email protected]

Warsztaty  Filia nr 6, ul. Lwowska 21

Ceramiczne drzewka szczęścia

W ramach Klubu Rodzica zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Darię Jaroch z Gabinetu Edukacyjno-Terapeutycznego TU-DU. Dzieci wykonają ceramiczne drzewka szczęścia, by podarować je z okazji Dnia Życzliwości.

Przyjazne Gajowice

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz Rada Osiedla Gajowice zapraszają mieszkanki i mieszkańców do wspólnego tworzenia mapy Przyjaznych Gajowic. Propozycje miejsc przyjaznych, gdzie jesteśmy witani uśmiechem, spotykamy się z serdeczną obsługą, możemy miło spędzać czas również w psim towarzystwie, można zgłaszać pod linkiem  https://forms.gle/JTjZ9ZFjGrEYuE4C8 do 18 listopada. Głos można oddać też w bibliotece przy ul. Lwowskiej 21. 

Wyróżnione miejsca otrzymają specjalna naklejkę i znajdą się na mapie Przyjaznych Gajowic.

 • Filia nr 14, ul. Grapowa 1
 • Wystawa plastyczna „Życzliwość ma moc”

21 listopada w bibliotece będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych pod hasłem: Życzliwość ma moc autorstwa dzieci z zaprzyjaźnionej pobliskiej szkoły podstawowej oraz zaangażowanych czytelników i czytelniczek. 

Dodatkowo zostanie zaprezentowana wystawa książek pełnych życzliwości i pozytywnej energii. Do wypożyczenia zachęcą inspirujące życzliwe cytaty umieszczone w przestrzeni biblioteki.

Wstęp wolny

Warsztaty Mediateka, pl. Teatralny 5

Życzliwe Gry w Mediatece

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że nad planszówką prawie się pokłóciliście? Przecież Piotrek nie powinien kupować karty, którą upatrzyła sobie Magda, a ten decydujący punkt zwycięstwa u Michała to już naprawdę został policzony ze złośliwości...

W tym roku będzie inaczej! Tegoroczny Dzień Życzliwości świętujemy w Mediatece planszówkowo, ale bez konfliktów przy stole. 

Powiedz nam, która ze znanych Ci planszówek sprzyja życzliwym zachowaniom wobec ludzi, zwierząt i świata w ogóle. Pomóż stworzyć listę Życzliwych Gier, którą opublikujemy w Dzień Życzliwości, czyli 21.11. Wystarczy, że weźmiesz udział w facebookowej zabawie na fanpage'u Mediateki. Już 14.11 pojawi się tam post, w którym poprosimy o przesyłanie zdjęć z życzliwego grania, czyli Waszych zdjęć pokazujących, jak bawicie się przy życzliwych planszówkach. W komentarzach, oprócz dodania zdjęć, napiszcie, dlaczego dana gra zasługuje na tytuł Życzliwej Gry. W zabawie będziecie mogli brać udział cały tydzień - aż do 20.11.

Dla autorów i autorek pięciu najciekawszych komentarzy przygotowaliśmy we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki specjalne upominki.

Ogłoszenie wyników zabawy odbędzie się 21.11, czyli w Dniu Życzliwości, na fanpage'u Mediateki.

Czas trwania akcji: 14-20.11, finał 21.11

Wszystkie filie MBP we Wrocławiu

Książka do domu – skorzystaj z usługi życzliwego kuriera!

Osobom z ograniczoną możliwością wychodzenia z domu polecamy biblioteczną usługę Książka do domu. Mogą z niej skorzystać osoby starsze, chore lub z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie Wrocławia, które posiadają konto Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Chęć skorzystania z usługi należy zgłosić w bibliotece znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania osobiście, telefonicznie lub przez osoby trzecie.

Dostarczaniem zbiorów do domu zajmują się bibliotekarze i wolontariusze.

Czytelnicy korzystający z usługi Książka do domu wypożyczają zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu na zasadach określonych Regulaminem MBP. 

Lokalizacja

MultiCentrum

Powstańców Śl. 210,  Wrocław

Komentarze