Z kuchnią dookoła świata - Kreatywne Wakacje w Krzywym Kominie | 27.06-01.07.

Z kuchnią dookoła świata – Kreatywne Wakacje w Krzywym Kominie

Poznaj świat od kuchni! Z kuchnią dookoła świata to cykl letnich warsztatów kulinarnych składający się z 5 wyjątkowych spotkań.

Dzieci poznają czarodziejski świat różnorodnych smaków i odkryją, że gotowanie nie musi być tylko zwykłą, codzienną czynnością. Wręcz przeciwnie! Okaże się, że samodzielne przygotowywanie posiłków może sprawiać wielką przyjemność. Warsztaty kulinarne przeniosą najmłodszych do świata kolorów, przypraw, smaków i zapachów.

 • PONIEDZIAŁEK Hola! Smaki Meksyku na talerzu! Kuchnia meksykańska jest niezwykle fascynującą mieszanką tradycji. Zachwyca bogactwem aromatycznych przypraw oraz świeżych warzyw i owoców. Łączy w sobie smaki kuchni prekolumbijskiej i hiszpańskiej. Podczas warsztatów przygotujemy pyszne tortille. A w części kreatywnej stworzymy niesamowite kaktusy z recyklingu.
 • WTOREK Ciao Italia! Kto nie lubi pizzy? Chyba nikt! Podczas zajęć zrobimy przepyszną pizzę, ale nie taką zwykłą. Będzie miała najwymyślniejsze kształty: kota, serca czy węża. Po pizzowym szaleństwie czas na kreatywną zabawę! Każdy uczestnik będzie mógł zamienić się w mistrza Arcimboldo i za pomocą chleba, kukurydzy, pomidorków i mnóstwa innych dodatków wyczarować prawdziwe dzieło sztuki, które będzie można zjeść!
 • ŚRODA Indie to malowniczy kraj z bogatą tradycją kulinarną. Dobrze przygotowane indyjskie danie może zabrać nasze zmysły w prawdziwą podróż po kolorach, smakach i zapachach! Podczas warsztatów przygotujemy orientalne curry warzywne. W części kreatywnej wyczarujemy magiczne maski.
 • CZWARTEK Burgery to kwintesencja amerykańskiego jedzenia typu comfort. Można je spożywać w nieskończonej ilości. Na warsztatach przygotujemy burgery z kotlecikami z czerwonej soczewicy z dodatkam. To zdrowa, doskonała alternatywa dla „klasycznych” hamburgerów. Z sosami własnej roboty stanowić będą iście królewskie danie! W części kreatywnej wyczarujemy łapacze snów, które powieszone nad łóżkiem przynoszą szczęście i zatrzymują nocne koszmary. Wyjątkowe, ręcznie plecione łapacze składają się z różnych elementów – sznureczków, koralików i piórek, które pomagają w spełnianiu się dobrych życzeń, dodają odwagi i mądrości. Oprócz właściwości magicznych łapacze pięknie prezentują jako etniczna dekoracja.
 • PIĄTEK Muffinki to bardzo popularne wypieki przede wszystkim w krajach anglosaskich, choć od kilku lat zyskują popularność także w innych krajach. Podczas warsztatów przygotujemy waniliowe i czekoladowe muffinki z kolorowymi posypkami. Mniam! Z brzuchami pełnymi muffinek czas na twórczy szał. W części kreatywnej zrobimy oryginalne przepiśniki, do których wkleimy przepisy z całego tygodnia.

Warsztaty poprowadzi: AGATA ŁOŚ – wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze.

Cena:  670 zł cena turnusu, 145 zł pojedynczy dzień.

Co obejmuje cena?

fantastycznych prowadzących i animatorów warsztaty i kreatywne animacje wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów wyżywienie – śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek

 Plan dnia

 • 7:30 – 9:00 śniadanie
 • 9:00 – 10:00 zajęcia integracyjne, wyjście na dwór
 • 10:00 – 12:00 zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30 obiad – I danie
 • 12:30 – 14:00 zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30 obiad – II danie
 • 14:30 – 15:30 zajęcia kreatywne, wyjście na dwór (w piątek najczęściej organizujemy, pożegnalny seans filmowy
 • 15:30 – 16:00 podwieczorek
 • 16:00 – 16:30 czas absolutnie freestyle

Więcej informacji oraz zapisy na stronie.

Terminy Z kuchnią dookoła świata – Kreatywne Wakacje w Krzywym Kominie

Lokalizacja

CRZ Krzywy Komin

Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

Komentarze