PIKNIK SĄSIEDZKI & FESTIWAL RĘKODZIEŁA 2021

Piknik sąsiedzki i festiwal rękodzieła

12 czerwca w godz. 10.00-17.00 na rynku Psiego Pola we Wrocławiu, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się prawdziwe święto rękodzielników.

Święto kultury i sztuki 

Artyści z Wrocławia i okolic, partnerzy Festiwalu, w tym podmioty ekonomii społecznej, wspólnie spotkają się w klimatycznym miejscu z tradycją i historią, żeby wyjść ze swoimi pięknymi pracami oraz kreatywnymi pomysłami do mieszkańców dzielnicy. I pokazać, że spędzanie wolnego czasu może być twórcze, a na realizowanie własnych pasji zawsze znajdzie się czas!

Święto rodzinne

Jednak Festiwal Rękodzieła 2021 to nie tylko prezentacja wyrobów rękodzielniczych, warsztaty z robienia ceramicznych filiżanek, czy sprzedaż smakołyków. To przede wszystkim święto rodzinne, w ramach którego Organizatorzy przewidują wiele atrakcji.

Co przygotowano?

Centrum Aktywności Lokalnej-Psie Pole Zawidawie zaprasza na Piknik sąsiedzki - podczas którego odbędą się warsztaty z sadzenia ziół i robienia przypinek, dzieci będą mogły wykonać zwierzątka z balonów lub pokolorować kolorowankę, nie ominie nas także puszczanie wielkich baniek mydlanych.

Masz pomysł na Psie pole? Przyjdź! 

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia stoiska informacyjnego CALu, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje własne pomysły na projekty sąsiedzkie, wypełnić ankietę, zapytać o harmonogram działań, wziąć ulotkę, plakat - spotkać się i porozmawiać. KIERMASZ CIAST Środowiskowy Dom Samopomocy, wspólnie z Klubem Seniora „Zawsze Młodzi” szykuje natomiast pyszny kiermasz ciast oraz wystawę ceramiki, świec i drewnianych lampionów, a wszystko to w rytmie klimatycznej oprawy muzycznej.

Wystawa rysunków i obrazów 

Festiwal Rękodzieła 2021 to również ciekawe wydarzenia za kulisami. W czynnej tego dnia Starej Piekarni, w której będzie można złapać oddech po licznych atrakcjach na rynku Psiego Pola, będzie miała miejsce wystawa rysunków Igi Nawary i obrazów Elżbiety Niciak. A wszystko po to, żeby picie pysznej kawy stało się jeszcze przyjemniejsze! A co poza tym? Świetna zabawa pozwalająca na wymianę doświadczeń i okazja do bycia razem.

Organizatorzy

Organizatorami Festiwalu Rękodzieła 2021 są m.in. Fundacja Opieka i Troska, od lat aktywnie działająca na terenie Psiego Pola na rzecz seniorów i osób zagrożonych społecznym wykluczeniem oraz Stara Piekarnia – przedsiębiorstwo społeczne Fundacja Znacznie Więcej, czyli kawiarnia i pracownia ceramiczna.

Kulturalne miejsce dla każdego. W tym roku do grona organizatorów dołączyło również Centrum Aktywności Lokalnej – Psie Pole Zawidawie, będące twórczą odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności.

Festiwal Rękodzieła 2021 jest częścią Projektu pn. „Spotkanie z Kulturą.Centrum działań twórczych w Starej Piekarni. Edycja 6”, realizowanego przez Fundację Opieka i Troska oraz dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Zapraszamy! Festiwal Rękodzieła – tego nie można przegapić.

Lokalizacja

Fontanna na rynku Psiego Pola

Bolesława Krzywoustego,  Wrocław

Komentarze