Giełda płyt i wydawnictw muzycznych w Hali Stulecia

Winyle, płyty CD, kasety magnetofonowego (które wracają do łask), książki, koszulki, wszystkie możliwe gadżety dla fanów. To wszystko możecie kupić 30 kwietnia od 11.00-16.00 w Hali Stulecia podczas specjalnej edycji Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej. Będzie można szukać rocka, folku, bluesa, soulu, hip hopu, funk i starego dobrego jazzu, bo spotkanie odbywa się dokładnie w Światowy Dzień Jazzu.

  • Giełda płyt i wydawnictw muzycznych

    Giełda płyt i wydawnictw muzycznych w Hali Stulecia 30 kwietnia

  • Giełda płyt i wydawnictw muzycznych

    Giełda płyt i wydawnictw muzycznych w Hali Stulecia 30 kwietnia

  • Giełda płyt i wydawnictw muzycznych

    Giełda płyt i wydawnictw muzycznych w Hali Stulecia 30 kwietnia


Pytam Jakuba Zasadę, jednego z koordynatorów giełdy, jaką kwotę powinniśmy mieć w portfelu wybierając się 30 kwietnia do Hali Stulecia. - To zależy od wymagań i oczekiwań, ale nawet z 30 złotymi można kupić bardzo dobrą płytę, albo nawet wyjść z dwiema - uspokaja. Oczywiście, jeśli polujemy na pięknie utrzymane, oryginalne egzemplarze, pierwsze tłoczenia winyli należy liczyć się z większym wydatkiem rzędu do 100 zł, czasem i więcej. - Cena będzie też zależała także od tego, gdzie płyty winylowe się ukazywały, bo jeśli w państwie, skąd pochodził zespół, czy solista - dodaje Jakub Zasada. 

Giełda płyt i wydawnictw muzycznych

Giełda płyt i wydawnictw muzycznych

Giełdy / Targi / Dla wszystkich / ESK / Muzyka
Termin 30 kwietnia 2016 od 11:00 do 16:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

On sam nie kolekcjonuje płyt. - Traktuję je użytkowo, do słuchania, a potem się wymieniam - opowiada. Osobisty kontakt kupującego ze sprzedającym jest jednym z najważniejszych wyróżników giełdy w stosunku do handlu, jaki teraz odbywa się w internecie. - Tutaj można porozmawiać z człowiekiem, trochę poznać jego gusta, doradzić, ale też kupując targować się i wynegocjować atrakcyjną dla siebie cenę - zachęca Jakub Zasada.

Na razie na giełdę jest już 30 zgłoszeń (o tym, jak się zgłosić piszemy w informacji we Wrocław GO - znajdziecie ją poniżej). Są poważni gracze - m.in. wydawnictwo Jazz Forum, wydawnictwo c2, sklepy De' Molika i Duża Czarna. Kupimy nie tylko wspomniane już winyle, płyty CD, kasety magnetofonowe, ale także książki o rocku, jazzie i innych gatunkach, nawet gramofony, koszulki.

Impreza potrwa od 11.00-16.00 w Hali Stulecia. Dlaczego warto wybrać się tu, a nie szukać nagrań gdzie indziej? - Do nas zgłaszają się kolekcjonerzy, którzy autentycznie dbają o nagrania, płyty są pielęgnowane, więc można mieć pewność, że kupiło się naprawdę dobry produkt - podkreśla Jakub Zasada.

Światowy Dzień Jazzu 2016

Światowy Dzień Jazzu 2016

Jazz / Koncert / Dla wszystkich / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin 30 kwietnia 2016 od 00:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zgłoś uwagę