Banici i Zielone Kaczki zbierają na wakacje dla dzieci

Tuż przed Dniem Dziecka Banici i Zielone Kaczki będą zbierać fundusze dla potrzebujących dzieci. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przekazane na Dom dla Dzieci Towarzystwa „Nasz Dom”. 31 maja, w niedzielę, Klub Futbolu Amerykańskiego Wrocław Outlaws zaprasza na mecz towarzyski z Green Ducks Radom. Początek o godz. 13.00 na Stadionie Oława, ul. Na Niskich Łąkach 8. 

  • Outlaws Wrocław

    Outlaws Wrocław, mat. prasowe

  • Cheerleaderki Outlaws Wrocław

    Cheerleaderki Outlaws Wrocław, mat. prasowe

  • W niedzielę dzieci będą mogły ubrać cały kostium

    W niedzielę dzieci będą mogły ubrać cały kostium, mat. prasowe


Outlaws (Banici) zapowiadają oprócz sportowych emocji sporo atrakcji. Dla najmłodszych stanie wielki dmuchany zamek, będzie również mnóstwo konkursów sportowych i zabaw tanecznych z atrakcyjnymi nagrodami.

 Do wygrania są koszulki oraz gadżety sportowe, będzie można przymierzyć również kask zawodnika czy ubrać jego pady, czyli tę specjalną „zbroję”, którą zakłada pod koszulkę – zapowiada Christopher Jasiak, właściciel Klubu Futbolu Amerykańskiego Wrocław Outlaws. – Zapraszam również do kibicowania naszej drużynie, ponieważ mecz zapowiada się naprawdę interesująco. W przerwach będzie można obejrzeć również występy cheerleaderek.

Wszyscy, którzy w niedzielę przyjdą na Stadion Oława przy ul. Na Niskich Łąkach 8, będą mogli wykupić cegiełkę w cenie od 10 złotych. Na miejscu staną food trucki z przysmakami oraz stoiska z watą cukrową i popcornem. Dochód z imprezy przeznaczony jest na opłacenie wakacyjnego wyjazdu wychowanków Domu dla Dzieci Towarzystwa „Nasz Dom”.

Banici wzmocnieni

Mecz z Green Ducks z Radomia jest dużym wyzwaniem dla wrocławskiego Outlaws. Zielone Kaczki grały bowiem w barażach o przejście do PLFA I (Pierwszej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego) w ubiegłym roku. Ten mecz może być zwiastunem Playoffs w PLFA II w tym roku. 

Banici z Wrocławia są w bardzo dobrej formie. Zagrali już mecz z Zagłębiem Steelers, drużyną z Top Ligi oraz mecz przeciwko Warsaw Dukes, który wygrali 44-7.

 Grupa, w której gramy, jest przez wielu nazywana „grupą śmierci”, ze względu na drużyny m.in. Wrocław Panthers B (zwycięzca grupy z 2014), Gliwice Lions (spadkowicze z PLFA I) i Opole Wolverines – dodaje Christopher Jasiak. – Liczymy jednak na to, że wyjdziemy z grupy na pierwszym miejscu.

Outlaws może okazać się w tym roku mocną drużyną, szczególnie że dołączył do nich niedawno nowy zawodnik z USA – John Van Vliet. John grał cztery lata dla Idaho State University na linii. Ostatnio był trenerem i graczem dla Durham w Wielkiej Brytanii. Jego wiedza i doświadczenie już dały o sobie znać podczas meczu z Warsaw Dukes.

Natomiast sezon zasadniczy rozpoczyna się 4 lipca. Wtedy Banici zagrają przeciwko drużynie Oleśnica Outlaws. Będzie to również okazja do zrobienia imprezy z okazji Święta Niepodległości USA pt. „Sport Narodowy i Święto Narodowe USA”, pod honorowym patronatem Amerykańskiej Izby Gospodarczej. Impreza odbędzie się również na stadionie Na Niskich Łąkach.

Outlaws Wrocław vs. Green Ducks Radom / zbiórka pieniędzy dla dzieci z Domu Dziecka, Stadion Oława, ul. Na Niskich Łąkach 8, 31 maja, godz. 13.00-17.00. Bilety: cegiełka od 10 zł (dzieci do lat 12 za darmo).

 mawi

Zgłoś uwagę