ESK 2016: Program A-i-R WRO. Konkurs dla NGO

Program A-i-R WRO jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się pożyteczny pomysł, by do Wrocławia albo na Dolny Śląsk przyciągnąć artystów i stworzyć im przez określony czas warunki do pracy twórczej. Efektem będzie konkretne dzieło, a performerów mają szansę ugościć organizacje pozarządowe (NGO) i spółdzielnie socjalne. Dostaną na to określone fundusze, a wnioski na rezydencje artystyczne można składać od 14 marca.


Już po raz trzeci, tym razem od 14 marca do 29 kwietnia, program A-i-R WRO rusza angażując teraz NGO i spółdzielnie socjalne. Jeśli zaproponują ciekawą rezydencję (we Wrocławiu albo na Dolnym Śląsku) dla artysty mogą liczyć na wsparcie w postaci 15 tysięcy zł na zorganizowanie twórcy takiego pobytu. Na razie trwa nabór, który zostanie ostatecznie rozstrzygnięty do 27 maja. Na początku maja jurorzy z ESK 2016 zaproszą autorów wybranych 3 projektów rezydencji na negocjacje, by dookreślić wszystkie szczegóły, a artysta będzie mógł pracować we Wrocławiu albo w regionie w okresie od czerwca do października (wybór terminu do uzgodnienia, z reguły rezydencja trwa dwa miesiące).

Zanim NGO i spółdzielnie socjalne złożą swoje wnioski (musi się w nich znaleźć zarówno opis projektu, jak i dokładny jego budżet) warto przyjść do ESK 2016 na specjalne konsultacje i dowiedzieć się więcej o szczegółach. Terminy najbliższych konsultacji to 21 marca, 4 kwietnia, 11 kwietnia, 18 kwietnia lub 25 kwietnia (w godz. od 16:30 do 18:30) w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8b. Najpierw trzeba się umówić i potwierdzić na maila rezydencje@wroclaw2016.pl).

Dokumenty, które będą potrzebne w konkursie A-i-R WRO można znaleźć i pobrać na stronie ESK 2016.

Zgłoś uwagę