E-booki w Miejskiej Bibliotece Publicznej za darmo

Czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu mogą bezpłatnie wypożyczać e-booki z serwisu Legimi. Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do 12 000 ebooków znajdujących się w ofercie serwisu.


Wypożyczanie e-booków jest całkowicie darmowe. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Aby móc skorzystać z tej możliwości muszą wybrać się do biblioteki z kartą czytelnika i odebrać indywidulany kod dostępu ważny przez miesiąc. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.com/mbp/. Następnie można wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi.

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli przed upływem miesiąca otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki. E-booki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach. Niestety e-booki z Legimi nie działają na Kindle.

Kody dostępu do Legimi można otrzymać w 7 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:

Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Filia nr 5, ul. Namysłowska 8 (Biblioteka Grafit)
Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10
Filia nr 29, ul. Reja 1
Filia nr 57, ul. Szewska 78
Filia nr 58, pl. Teatralny 5 (Mediateka)

Zgłoś uwagę