Droga Blizanowice - Trestno otwarta po remoncie

Kierowcy już mogą jeździć drogą Blizanowice-Trestno. Po pół roku zakończyła się jej przebudowa. Na otwarcie drogi kierowcy czekali z niecierpliwością, bo jest to ważny wjazd ze wschodniej obwodnicy Wrocławia do centrum – na pl. Wróblewskiego i pl. Społeczny. Dzięki niemu można ominąć zakorkowaną Opolską i Strachocińską.

  • Droga Blizanowice-Trestno otwarta dla kierowców z początkiem listopada

  • Po przebudowie droga ma 5 metrów szerokości

  • A tak droga wyglądała przed remontem (fot.:www.siechnice.gmina.pl)


Z początkiem listopada droga pomiędzy Blizanowicami a Trestnem została oddana do użytku dla kierowców. 

Ze względu na fatalny stan nawierzchni i poboczy droga została zamknięta w kwietniu, choć generalny remont drogi, a w zasadzie jej przebudowa rozpoczęła się w maju. Drogowcy mieli zakończyć prace z końcem września, ale niestety inwestycji nie udało się zakończyć w terminie. 

Dzięki przebudowie droga została poszerzona z 3,5 do 5 metrów. Utworzono również asfaltowe pobocze, szerokie na metr, które służy jako chodnik i ścieżka rowerowa. Przy okazji przebudowano i wzmocniono mostek, wyznaczono przejścia dla pieszych i zbudowano zatokę dla autobusów MPK.

Czytaj więcej: Autobusy wracają na drogę Trestno....

Na odcinku prowadzącym koło zabudowań w Blizanowicach zlikwidowano nawierzchnię z kostki i porobiono chodniki. Koszt inwestycji to 3,8 mln złotych. 

Od wybudowania i otwarcia wschodniej obwodnicy Wrocławia, droga Blizanowice - Trestno była zamykana kilkakrotnie, w tym raz dosłownie z dnia na dzień. Powodem był katastrofalny stan nawierzchni i konieczność przeprowadzenia remontu drogi i poboczy. Trasa stała się bowiem popularnym skrótem z gminy Czernica i Siechnic oraz z osiedli: Wojnów, Strachocin do centrum Wrocławia, często także dla ciężkich aut. Remonty okazały się tylko tymczasowe i konieczna okazała się gruntowna i docelowa przebudowa. Zgłoś uwagę