Jakość powietrza: dobra

4. Zrobieni na żółto (i wszystkie inne kolory) – Holi Święto Kolorów znów we Wrocławiu
Holi Święto Kolorów już niedługo we Wrocławiu. Na zdjęciu roześmiana młoda kobieta obsypana proszkiem w różnych kolorach zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Masz ochotę znaleźć się w samym środku tęczy i nie przeszkadza ci to, że twój T-shirt (a także włosy i cała reszta) nabierze niecodziennych barw? 3 czerwca przy Hali Świebodzki odbędzie się impreza Holi Święto Kolorów – zabawa polegająca na obrzucaniu się kolorowymi proszkami. Początek w samo południe.

Holi – obchodzone w Indiach i Nepalu święto radości, wiosny i wspólnoty – jest tak widowiskowe, że rozprzestrzeniło się na całym świecie. Jest trochę jak śmigus-dyngus, tyle że zamiast oblewać się wodą, świętujący obrzucają się wzajemnie kolorowymi proszkami, które farbują –  oczywiście tylko na chwilę – włosy, skórę i ubranie. Uczestnicy zabawy paradują ulicami i odwiedzają się wzajemnie.  Co ciekawe, wpadają z wizytą nie tylko do rodziny i przyjaciół, ale także do wrogów, bo holi to także święto pojednania.

Powiększ obraz: Holi Święto Kolorów w 2022 roku we Wrocławiu fot. Organizatorzy wydarzenia
Holi Święto Kolorów w 2022 roku we Wrocławiu

Holi we Wrocławiu

Holi Święto Kolorów odbędzie się w naszym mieście nie po raz pierwszy. W ubiegłym roku wrocławianie bawili się kolorami na Wyspie Słodowej.

Dziewięć kolorów i bazooki CO2

Uczestnicy tegorocznej edycji imprezy (początek o w samo południe, zakończenie o 16)  będą mieli do dyspozycji dziewięć kolorów biodegradowalnych proszków, zrobionych z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych.

Będą także bazooki CO2 wyrzucające kolorowy proszek  spod sceny o równej godzinie, kolorowa wata cukrowa, muzyka i jedzenie w strefie foodtrucków. Wstęp na wydarzenie jest wolny, płaci się natomiast za woreczki z proszkiem.

Jak się ubrać na Holi Święto Kolorów?

Na Holi Święto Kolorów najlepiej ubrać się na biało – wtedy efekt jest najbardziej spektakularny. O ubrania możesz się nie martwić, bo jeśli wytrzepiesz je przed włożeniem do pralki, po kolorach nie zostanie nawet ślad.

Ważna informacja dla blondynów i blondynek, zwłaszcza tych, którzy zawdzięczają ten kolor rozjaśnianiu: warto posmarować fryzurę czymś tłustym, bo wtedy proszek łatwiej zmyć.

Mogą się przydać także okulary (np. przeciwsłoneczne) do ochrony oczu.