wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Charytatywny Rajd Koguta 2023 startuje koło Wrocławia. To największa taka impreza w Europie

2,6 tysiąca pojazdów z historią i duszą, 530 kilometrów z Oławy do Stegny, trzy dni przygody, do wygrania Wartburg z 1990 roku, a do tego morza szum, świetna atmosfera i świadomość, że się komuś pomaga - już w sobotę (10 czerwca) w Oławie startuje kolejny Charytatywny Rajd Koguta. "To prawdopodobnie największa taka impreza w Europie"– mówią organizatorzy.

Reklama

Charytatywny Rajd Koguta 2023. Start w Oławie

Charytatywny Rajd Koguta zacznie się 8 czerwca i będzie trwał do 10 czerwca, a jego uczestnicy pokonają liczącą 530 km trasę Oława - Poznań - Piła - Chojnice - Czersk - Tczew - Stegna.

Starują pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają minimum 20 lat oraz wszelkie inne wehikuły wyprodukowane do roku 1994 - samochody, ciągniki, motocykle, a nawet rowery. Za ich sterami zasiądzie ponad 2600 zarejestrowanych ekip.

Organizatorem Charytatywnego Rajdu Koguta jest Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie.

Rajd zakończy się w Stegnie na Mierzei Wiślanej, gdzie – oczywiście poza morzem, wydmami i plażą – będzie czekać na uczestników mnóstwo atrakcji i odbędą się licytacje na rzecz potrzebujących.

Organizatorzy rajdu: „Nie ścigamy się. Pomagamy”

Trasę z Oławy do Stegny można pokonać w jeden dzień, ale nie o to tu chodzi.

Rajd Koguta to przede wszystkim ludzie - pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji z ogromnym sercem. Nasza impreza nie jest wyścigiem, lecz szansą na przeżycie wspaniałej przygody z całą rodziną. Łączy przyjemne z pożytecznym: świetną zabawę z pomaganiem innym. W zeszłym roku przekazaliśmy na cele charytatywne prawie milion złotych. 
Tomasz Jurczak, pomysłodawca i organizator Rajdu Koguta

Wielki piknik na starcie Rajdu Koguta 2023 w Oławie

Rajd Koguta wyruszy spod siedziby Studia Reklamy Wena przy ul. Kutrowskiego 54 w Oławie, gdzie podziwiać będzie można wszystkie pojazdy biorące udział w wydarzeniu.

Będzie też orkiestra dęta i popisy zespołu cheerleaderek. Pierwsze wystartują motocykle, rowery, motorowery i pojazdy rolnicze. Na końcu dołączą do nich ekipy w samochodach. Zespoły startowe będą wyjeżdżać na trasę w godzinach 8.00-16.00.

Próba bicia rekordu w Poznaniu

W drodze nad morze uczestnicy będą mieli do wykonania różne zadania, między innymi zaplanowany na 8 czerwca przejazd po torze wyścigowym w Poznaniu, zorganizowany wspólnie z Automobilklubem Wielkopolskim, gdzie uczestnicy podejmą próbę ustanowienia rekordu Polski w kategorii „Największy przejazd pojazdów zabytkowych”.

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, która z trybun będzie mogła podziwiać mknące po torze maszyny.

Finał Rajdu Koguta na plaży w Stegnie i licytacja

10 czerwca, podczas wielkiego finału w Stegnie, śmiałkowie, którym uda się pokonać całą trasę otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wieczorem przewidziany jest koncert zespołu Video i wspólna zabawa na plaży.

Publiczność będzie mogła wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach oraz licytacji Volkswagena Passata z 1994 r. Auto ufundowane zostało przez platformę aukcyjną Bidcar.pl i to ekipa tej firmy pojedzie nim w Rajdzie Koguta. Wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym.

Dla załóg biorących udział w rajdzie zaplanowano konkurs, w którym do wygrania będzie Wartburg z 1990 r. Zanim samochód trafi w ręce nowego właściciela, trasę z Oławy do Stegny pokona w nim reprezentacja Poleasingowe.pl.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl