3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław (13.01.2023)

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Ruszają pierwsze prace nad nowym wrocławskim „Central Parkiem”, czyli Parkiem Mieszczańskim. Znane są wyniki rankingu Perspektyw 2023, wiadomo, jak w zestawieniu najlepszych liceów i techników wypadły wrocławskie uczelnie. Przy ul. Sikorskiego na Szczepinie powstaje wielofunkcyjny kompleks wieżowców Quorum. Dziś można również przeczytać o kolejnym naborze wniosków na zakup węgla.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Nowy wrocławski „Central Park” coraz bliżej. Ruszają pierwsze prace

Park Mieszczański, czyli nowy centralny park Wrocławia, bliżej niż dalej? Miasto właśnie rusza z pierwszymi pracami na Kępie Mieszczańskiej. Na początek przystosowanie powojskowego terenu na potrzeby założenia tam parku. Zobaczcie wizualizacje na www.wroclaw.pl i przeczytajcie więcej o tej ważnej zielonej inwestycji we Wrocławiu!

Jak wypadły wrocławskie licea w rankingu Perspektyw 2023

Nowy Ranking Liceów 2023 i Ranking Techników 2023 serwisu Perspektywy Press. To najważniejsze zestawienie szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W pierwszej dziesiątce liceów sklasyfikowane zostały dwie wrocławskie szkoły.

Quorum na Szczepinie pnie się do góry. Zobacz, jak powstaje drugi najwyższy budynek we Wrocławiu i inne wieżowce przy Sikorskiego

Przy ul. Sikorskiego na Szczepinie powstaje wielofunkcyjny kompleks wieżowców Quorum. Buduje się tu m.in. drugi, po Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu. Zobaczcie na zdjęciach na wroclaw.pl, jak postępują prace.

Rusza kolejny nabór wniosków na zakup węgla. Kto może skorzystać?

2 tys. zł za tonę – w takiej cenie będą mogły nabyć węgiel uprawnione osoby, które złożą wnioski o jego zakup. Można je składać od 12 do 31 stycznia 2023 r. we wrocławskich Centrach Obsługi Mieszkańca. Jedno gospodarstwo domowe może nabyć w obecnym sezonie grzewczym w sumie 3 tony tańszego opału.

Ktoś wysłał pocztą mundżaki chińskie. Paczka i Znaczek trafiły do azylu pod Wrocławiem

- Poczta Polska umożliwia przesyłanie żywych ptaków - dla niektórych „spryciarzy” to świetna furtka do wysyłania innych zwierząt. Pewien pracownik poczty mocno się zdziwił, kiedy zajrzał do przeciekającego kartonu „z ptakami”, a w nim ujrzał... małe sarny!
- mówi weterynarz Grzegorz Dziwak z Fundacji Szopowisko, która pod Wrocławiem prowadzi azyl dla zwierząt. To tam trafiły mundżaki, którym internauci nadali imiona Paczka i Znaczek. Co u nich słychać?

Rekordowy rok 2022 w akcji „Zmień piec”. 4 tys. kolejnych zlikwidowanych kopciuchów

Pomimo rosnących kosztów inwestycji i panującej inflacji, Wrocław nie zwalnia tempa z walką o czystsze powietrze i procesem likwidacji kopciuchów. Tylko w 2022 r. udało się wymienić ok. 4 tys. pieców. Od początku trwania akcji „Zmień piec” (lata 2020-2022) w stolicy Dolnego Śląska „ubyło” aż 9 tys. kopciuchów.