°C Pogoda we Wrocławiu

4. Wrocław włącza oszczędzanie – jak miasto poradzi sobie z podwyżką cen energii? [BIULETYN WROCLAW.PL]
Na zdjęciu okładka nowego numeru biuletynu Wroclaw.pl - wrzesień 2022: Wrocław włącza oszczędzanie Redakcja www.wroclaw.pl

Wrocław musi zacząć oszczędzać, bo przewidywane ceny energii przerosły najśmielsze oczekiwania. W tym numerze biuletynu Wroclaw.pl przeczytasz o miejskich planach na rozwiązanie tego problemu. A jak pomóc portfelowi może zwykły Kowalski? Dowiesz się już w ten weekend podczas Soboty z Zielonym Wrocławiem czy za tydzień na EKOpikniku w PSZOK. Ale najważniejsze w tym numerze jest WBO 2022 – zobacz listę projektów i głosuj od 23 września.

Biuletyn nr 102 (2022).pdf from Wroclaw

Prąd w górę! Miasto włącza oszczędzanie

O 339 mln zł więcej miałby zapłacić w przyszłym roku Wrocław za energię elektryczną. Zaproponowana oferta jest wyższa o ponad 500 procent w stosunku do tegorocznych cen.

Dlatego prezydent Wrocławia podjął decyzję o unieważnieniu przetargu.

Czytaj na s. 3

Przesiądź się na rower – wygraj zdrowie i nagrody

Już 1 października rusza 2. edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”. Przez dwa miesiące wrocławianie, którzy wybiorą rower jako swój główny środek transportu po mieście, będą rywalizować o cenne nagrody. Organizatorzy zapraszają wszystkich – od juniora do seniora. Wystarczy pobrać aplikację i kręcić!

Czytaj na s. 4

TORYwolucja wjeżdża na ul. Świdnicką

W sobotę 24 września rozpoczyna się remont torowiska na ul. Świdnickiej.

To oznacza, że wozy linii tramwajowych o numerach: 6, 7, 17, 20, 70 i 74 zmienią swoje trasy. Kierowcy przez 6-8 tygodni z Piłsudskiego do pl. Legionów dojadą przez Kościuszki.

Czytaj na s. 6

Weź odpady i idź na ekopiknik i po nagrody do PSZOK

Z okazji 10-lecia spółka Ekosystem zaprasza 2 października na rodzinny ekopiknik w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9.

Czytaj na s. 8

Powiększ obraz: Ekosystem zaprasza na piknik ekologiczny do PSZOK przy ulicy Michalczyka 9 fot. Grzegorz Rajter
Ekosystem zaprasza na piknik ekologiczny do PSZOK przy ulicy Michalczyka 9

Wrocławski Budżet Obywatelski, 23.09–10.10.2022 – lista projektów

Wrocławski Budżet Obywatelski – w skrócie WBO – to część budżetu Wrocławia, o którego przeznaczeniu decydują mieszkańcy.

To oni zgłaszają pomysły na inwestycje i co roku decydują w głosowaniu, które z nich będą realizowane. Zobacz listę tegorocznych projektów i zdecyduj, co ma powstać w mieście.

Czytaj na s. 19-12

Zobacz wrocławską powódź tysiąclecia na Netflixie

W czwartek 5 października Netflix pokaże premierowy serial „Wielka woda”. To sześcioodcinkowy dramat katastroficzny inspirowany wydarzeniami z 1997 roku, kiedy Wrocław i jego okolice nawiedziła ogromna powódź.

Uroczysta prezentacja odbędzie się także w Narodowym Forum Muzyki już 30 września. Mamy wejściówki!

Czytaj na s. 13

Powiększ obraz: Serial "Wielka woda" opowiada o powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław w 1997 roku fot. Robert Pałka/Netflix

Marek Krajewski mówi „żegnaj” Mockowi

– Proszę Państwa, składam bardzo ważne oświadczenie, jedno z ważniejszych w mojej literackiej biografii: żegnam się z Eberhardem Mockiem – zapowiedział Marek Krajewski.

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: "Błaganie o śmierć" to już ostatni tom historii o policjancie z Breslau ? Eberhardzie Mocku fot. Radosław Kaźmierczak/Wydawnictwo Znak

Piłka Nocna z Fundacją Śląska Wrocław

Wpadaj – gramy! Po ciemku, ale bez ściemy. Projekt bezpłatnych zajęć piłkarskich dla dzieci i młodzieży nabiera rozpędu.

We Wrocławiu będzie prowadzony w czterech lokalizacjach. Zajęcia już wystartowały, więc zapisz się czym prędzej.

Czytaj na s. 16

Co słychać na wrocławskich osiedlach

PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE: Dni Trójkąta rozpoczną się na pl. Trójkątnym

Spacery, warsztaty, potańcówka, a w niedzielę festyn osiedlowy na Żabiej Ścieżce za byłym szpitalem przy Traugutta. Oj, będzie się działo.

NADODRZE: Dbam to mam. Przy zabawie o segregacji śmieci

Ekowyzwania, konkursy z nagrodami i drobne upominki. Tego mogą się spodziewać uczestnicy festynu na nowo wyremontowanym podwórku między ulicami: Cybulskiego, Pomorską, Dubois i Drobnera. Początek 28 września o godz. 15.30.

A ponadto w najnowszym biuletynie wroclaw.pl

• IV dawka COVID na Tarczyński Arena
  • Złoty Lajk dla Wrocławia
  • Wrocławianka Roku 2022