wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Komunikacja miejska
  4. Zmiany w komunikacji
  5. 24 września – remont torowiska na ul. Świdnickiej. Trasy zmieni aż 6 linii tramwajowych

24 września – remont torowiska na ul. Świdnickiej. Trasy zmieni aż 6 linii tramwajowych

Mateusz Lubański,

Tramwaj linii 6 na przystanku przy Operze archiwum www.wroclaw.pl
Tramwaj linii 6 na przystanku przy Operze

MPK Wrocław rusza z kolejną niezwykle ważną inwestycją. W sobotę, 24 września, rozpocznie się remont torowiska tramwajowego na ulicy Świdnickiej. Na czas trwania prac swoje trasy zmieni 6 linii tramwajowych. Sprawdź, na których liniach pasażerów czekają utrudnienia.

Reklama

Zakres planowanych prac obejmuje remont torowiska tramwajowego na ul. Świdnickiej, na odcinku od ul. Podwale do ul. Piłsudskiego. Robotnicy pojawią się w tym miejscu już w sobotę, 24 września. Tego samego dnia zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w rozkładach jazdy dla linii tramwajowych 6, 7, 17, 20, 70 i 74.

Remont ul. Świdnickiej. Zmiany na liniach tramwajowych 6 i 7

Tramwaje linii 6 i 7, jadące w kierunku Krzyków lub Kleciny, zostaną skierowane objazdem od ul. Krupniczej, przez ul. Sądową, pl. Legionów i ul. Piłsudskiego, do ul. Powstańców Śląskich. Na swojej trasie pominą przystanek Renoma.

W kierunku przeciwnym objazd wytyczono od ul. Powstańców Śl., przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów, ul. Sądową, ul. Krupniczą, ul. Kazimierza Wielkiego, do ul. Szewskiej. Tramwaje 6 i 7 w kierunku pętli Kromera i Poświętne pominą przystanki Renoma, Opera i Świdnicka (Dom Europy).

Tymczasowe trasy linii 17, 20, 70 i 74

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ul. Powstańców Śl., przez ul. Piłsudskiego i ul. Kołłątaja, do ul. Piotra Skargi. Natomiast tramwaje oznaczone numerem 20 będą kursowały objazdem od ul. Powstańców Śl., przez ul. Piłsudskiego i pl. Legionów, do pl. Orląt Lwowskich.

Swoją trasę zmienią również tramwaje linii 70, które zostaną skierowane przez ul. Peronową, ul. Borowską i ul. Ślężną, do Parku Południowego, kursując w relacji Osobowice – Park Południowy – Osobowice.

Tramwaje linii 74 od przystanku FAT pojadą przez al. Hallera i ul. Powstańców Śl., aż do pętli Krzyki. Będą kursowały w relacji Osobowice – Krzyki – Osobowice.

Zmiany w komunikacji miejskiej. Utrudnienia dla pasażerów MPK

Jakich zmian mogą spodziewać się kierowcy?

Utrudnienia czekają również kierowców.

Na ul. Piłsudskiego zlikwidowana zostanie relacja na wprost przez skrzyżowanie, w kierunku pl. Legionów. W tym miejscu wytyczony zostanie objazd przez pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów.

Zmianie ulegnie też relacja kierunkowa w ul. Podwale – utrzymany zostanie pas jazdy w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas umożliwiający jazdę w lewo, będzie umożliwiał tylko jazdę na wprost. Zalecany objazd wspomagający prowadzi przez ul. Podwale, ul. Muzealną, do ul. Kościuszki. 

W rejonie ul. Kościuszki sygnalizacja będzie pracowała w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane będą wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu.

Remont ul. Świdnickiej. Zmiany w komunikacji miejskiej. Utrudnienia dla kierowców

Prace potrwają ok. 6-8 tygodni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl