wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Akcja na Odrze. Służby ratownictwa wodnego wciąż szukają matki z dwumiesięcznym synkiem i mężczyzny [AKTUALNOŚCI]

Dolnośląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe i Wodna Służba Ratownicza prowadzą poszukiwania w dwóch sprawach: zaginionej 17 grudnia obywatelki Azerbejdżanu z dwumiesięcznym synkiem oraz mężczyzny, którego widziano, jak najprawdopodobniej wpadł do Odry w noc sylwestrową. W poniedziałek 8 stycznia akcja na Odrze będzie wznowiona, ale problem może być mróz. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

Poszukiwania na Odrze wynikają z dwóch osobnych zdarzeń. Jedno dotyczy zagięcia Adili Mehdiyevi i jej synka. Kobieta wyszła z domu 17 grudnia i od tamtej pory nie skontaktowała się z rodziną. Druga sprawa to zgłoszenie, które wpłynęło w noc sylwestrową, alarmujące o tym, że młody mężczyzna najprawdopodobniej wpadł do Odry.

Azerbejdżanka i jej 2-miesięczny syn. Trwają poszukiwania

Ostatni raz Azerbejdżankę widziano wieczorem 17 grudnia. Policja wciąż poszukuje zaginionej, ponieważ nie wiadomo, co się z nią stało, i apeluje: jeśli masz informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanej kobiety lub jej dziecka, skontaktuj się z policją.

Ponieważ zaginioną kobietę widziano ostatni raz w rejonie mostu Sikorskiego, w poszukiwania zaangażowano również ratownictwo wodne. Początkowo przeczesywano rzekę w rejonie mostu Sikorskiego i mostu Dembowskiego. 

Obecnie służby wodne przesuwają się w dół nurtu:

– Poszukiwania przebiegają w nurcie dolnej Odry, od Mostu Rędzińskiego w górę biegu rzeki – mówi Krzysztof Skrzyniarz, prezes Dolnośląskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Poszukiwany młody mężczyzna. Akcja na Odrze

W noc sylwestrową, chwilę po północy, służby rozpoczęły poszukiwania młodego mężczyzny, który najprawdopodobniej wpadł do Odry w okolicach Mostu Grunwaldzkiego.

Do dziś nie odnaleziono ciała, ale poszukiwania trwają, przesuwając się w dół nurtu rzeki.

W poniedziałek wznowienie akcji poszukiwawczych

Choć DWOPR, jak i WSR wznowią poszukiwania w poniedziałek, to podjęcie działań może pokrzyżować pogoda:

– Synoptycy zapowiadają mróz, a to utrudni poszukiwania. Silniki i urządzenia, które wykorzystujemy, nie działają prawidłowo w niskich temperaturach – mówi Krzysztof Skrzyniarz, prezes DWOPR.

Jak wygląda akcja na Odrze? Służby zaczynają w wyznaczonym punkcie i solarami przeczesują rzekę, płynąc w górę, pod prąd.

– Współpracujemy z każdym, kto się do nas zgłosi – mówi Dariusz Gwiaźdźiński, koordynator poszukiwań Wodnej Służby Ratowniczej. – Dwa dni w poszukiwaniach uczestniczyli członkowie ochotniczej straży pożarnej z psami wyszkolonymi do akcji poszukiwawczych na wodzie. Dołączyła też Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie, która do poszukiwań wykorzystała dron, dzięki któremu dotarliśmy do miejsc dla nas niedostępnych – dodaje.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl