wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Poszukiwania mężczyzny w Odrze
Samochód Wodnej Służby Ratowniczej nocą Wodna Służba Ratownicza na Facebooku
Samochód Wodnej Służby Ratowniczej nocą

We wtorek (2 stycznia) Wodna Służba Ratownicza, straż pożarna oraz policja z Komisariatu Wodnego ponownie przystąpiły do poszukiwań mężczyzny, który w noc sylwestrową spadł do Odry z mostu Grunwaldzkiego. O szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco w tym artykule.

Reklama

Wznowione poszukiwania mężczyzny, który w noc sylwestrową wpadł do Odry

Wodna Służba Ratownicza wznowiła poszukiwania mężczyzny, który w noc sylwestrową (tuż po północy) wpadł lub skoczył do rzeki z mostu Grunwaldzkiego. Poszukiwania będą realizowane od mostu Grunwaldzkiego w dół rzeki aż do odwołania.

– Rozpoczynamy przygotowania do poszukiwań mężczyzny, ekipa jest już na miejscu i przeładowuje sprzęt. Poszukiwania na Odrze prowadzone będą z wykorzystaniem sonaru – mówi Dariusz Gwiaździński, koordynator Wodnej Służby Ratowniczej.

- Potwierdzam, że poszukiwania mężczyzny były dzisiaj kontynuowane w okolicy mostów Tumskiego, Grunwaldzkiego i Pokoju. Zgłoszenie o mężczyźnie, który podczas nocy sylwestrowej w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w rzece, wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Patrol, który pojawił się na miejscu, znalazł w Odrze fragmenty odzieży, ale bez dokumentów. Poszukiwania nie przyniosły na razie efektów, będą kontynuowane - dodaje oficer prasowy wrocławskiej policji. 

W akcji poszukiwawczej brała udział również wrocławska straż pożarna. - Wspomagaliśmy poszukiwania zaginionego mężczyzny pływając po rzece łodzią z sonarem. Niestety bez efektu - wyjaśnia Damian Górka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. 

O szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco.

O dramatycznej nocy z 31 grudnia na 1 stycznia pisaliśmy w Nowy Rok. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się chwilę po północy. Do Odry z mostu Grunwaldzkiego wskoczył lub wpadł mężczyzna. Zgłoszeń na numer 112 było kilka i różne opisy zdarzenia. Ratownicy w rzece nikogo nie znaleźli. Prawdopodobnie jeden mężczyzna wyszedł na brzeg. Poszukiwania drugiego są kontynuowane. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl