4. Zaginęła matka z dwumiesięcznym synkiem we Wrocławiu

Uwaga, pilne! Zaginęła matka z dwumiesięcznym synkiem we Wrocławiu. Zagrożenie dla zdrowia lub życia

Mariola Szczyrba,

Z lewej zaginiona Adila Mehdiyeva (portret), z prawej niemowlę udostępnione przez Gdziekolwiek jesteś na Facebooku
Z lewej zaginiona Adila Mehdiyeva (portret), z prawej niemowlę

Zaginęła Adila Mehdiyeva, obywatelka Azerbejdżanu z dwumiesięcznym synkiem. 28-latka od ponad roku mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 17 grudnia rodzina nie ma z nią kontaktu. "Uwaga, bardzo pilne! Realne zagrożenie dla zdrowia lub życia" - czytamy na profilu facebookowym "Gdziekolwiek jesteś", który pomaga w poszukiwaniach zaginionych. Policja, strażacy i WOPR od wtorku przeszukują Odrę.

Zaginęła matka z dwumiesięcznym synkiem we Wrocławiu

Adila Mehdiyeva zaginęła 17 grudnia 2023 r. Około godz. 19.00 wyszła ze swojego miejsca zamieszkania przy ul. Sikorskiego na Starym Mieście we Wrocławiu i od tamtej pory rodzina i przyjaciele nie mają z nią kontaktu. 28-latka zabrała ze sobą dwumiesięcznego synka.

Jak pisze Anita Suchinska Miszczuk na profilu facebookowym "Gdziekolwiek jesteś", kobieta przechodziła już epizody depresyjne i może potrzebować pomocy lekarza. Słabo mówi po polsku, porozumiewa się w języku angielskim. Zrozpaczona rodzina zaginionej prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Zaginiona Adila Mehdiyeva - rysopis

• Wzrost:165 cm
  • Włosy: ciemny blond z pasemkami, za ramiona
  • Szczupłej budowy ciała
  • Oczy brązowe
  • Nos prosty

Ubrana była w zieloną kurtkę z kapturem, czarne spodnie dresowe, jasne buty. Kobieta nie zabrała ze sobą wózka dla dziecka. Ma przy sobie telefon, który jest nieaktywny od dnia zaginięcia.

Trwa akcja poszukiwawcza na Odrze

Sprawą zajmuje się komisariat policji Stare Miasto. Od dwóch dni trwają poszukiwania zaginionych na Odrze z udziałem sonaru. W akcji biorą udział: WOPR, Policja Wodna, strażacy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Wodnego JRG-1 we Wrocławiu oraz Wodnej Służby Rartowniczej. Dziś (19 grudnia) od rana przeczesywali rzekę w rejonie mostu Sikorskiego i mostu Dembowskiego.
"Już drugi dzień trwają poszukiwania w Odrze we Wrocławiu. Wieczorem 17 grudnia w okolicy mostu Sikorskiego zaginęła Adila Mehdiyeva z 2-miesięcznym synkiem. Ratownicy WOPR już drugi dzień prowadzą poszukiwania w Odrze z wykorzystaniem sonaru holowanego" - poinformowało dolnośląskie WOPR na Facebooku.

Widziałeś zaginioną? Zadzwoń

Ktokolwiek widział lub wie coś o losach zaginionej i jej synka, proszony jest o niezwłoczny kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto pod nr tel. 47 871 31 31 bądź najbliższą jednostką policji. Można też zadzwonić na alarmowy numer telefonu 112 na terenie całego kraju.

"Można też kontaktować się z nami w formie prywatnej i anonimowej Gdziekolwiek jesteś" - pisze Anita Suchinska Miszczuk na profilu facebookowym "Gdziekolwiek jesteś".