3. Wiadomości z regionu
  4. Wieża widokowa na Wielkiej Sowie – po dwuletnim remoncie, lśni jak nowa. Zobacz największą atrakcję Gór Sowich [ZDJĘCIA]
Wieża widokowa na Wielkiej Sowie. Na zdjęciu na tle zarośniętych gór widać jasną wieżę widokowa. UG Pieszyce / serwis Wielka Sowa FB

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie wprost lśni na tle zieleni otaczających ją wzniesień Gór Sowich. Jedna z największych atrakcji Gór Sowich jest już dostępna dla turystów. Musisz ją odwiedzić.

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie jest znowu dostępna dla turystów. Miłośnicy górskich wędrówek i pięknych widoków z niecierpliwością wyczekiwali końca remontu elewacji prawie 120-letniej budowli.

Wspólny projekt z przyjaciółmi z Czech

Remont elewacji betonowej konstrukcji trwał dwa lata. Burmistrz Pieszyc – Dorota Konieczna-Enozel, przyznaje, że dla budżetu gminy był wyzwaniem.

Doskonałym rozwiązaniem okazała się współpraca z czeskimi samorządowcami. Dzięki udziałowi we wspólnym unijnym projekcie „Czesko-polskie ścieżki do prehistorii, od GEOPark UNESCO po eozoik”, sfinansowano remont wieży widokowej oraz budowę rowerowych single trucków i atrakcji Smocza Jama w Kamionkach.

Z Wielkiej Sowy widać świat

Udostępnienie wieży widokowej po remoncie przyciągnęło na Wielką Sowę setki turystów. By wejść na szczyt budowli trzeba było odstać swoje w kolejce. Ale też u podnóża 25-metrowej konstrukcji sporo się działo: był koncert, stoiska z potrawami z grilla i zupa z kuchni polowej.

Powiększ obraz: Uroczystość z okazji otwarcia wieży widokowej na Wielkiej Sowie po remoncie UG Pieszyce / serwis Wielka Sowa FB
Uroczystość z okazji otwarcia wieży widokowej na Wielkiej Sowie po remoncie

Przy dobrej pogodzie z wieży na najwyższym szczycie gór Sowich (1015 m npm.) widać Śnieżkę i Ślężę. Wieża widokowa jest czynna codziennie, w tygodniu w godz. 9-18, a weekendy w godz. 10-19.

Źródło: materiały prasowe