wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Wakacje 2024 we Wrocławiu. Co robić latem w mieście?

Wrocław jest pełny atrakcji. W wolnym czasie warto wybrać się do Afrykarium, Hydropolis albo Ogrodu Japońskiego. Jeśli jednak planujecie spędzić lato w mieście i zastanawiacie się, co robić w tym okresie w stolicy Dolnego Śląska, podpowiadamy, jakie są najciekawsze wydarzenia na wakacje 2024. Sprawdź, które wydarzenia są bezpłatne i gdzie ochłodzić się we Wrocławiu.

Reklama

Co robić w wakacje we Wrocławiu?

Lato to okres, kiedy w mieście odbywa się wiele wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych i gastronomicznych. Podpowiadamy, gdzie pójść i co robić w wakacje we Wrocławiu!

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Niedzielne śniadania w Parku Andersa to popularne wydarzenie gastronomiczne i jedna z letnich atrakcji we Wrocławiu. mat. pras./fot. Sandra Iwańczuk
Niedzielne śniadania w Parku Andersa to popularne wydarzenie gastronomiczne i jedna z letnich atrakcji we Wrocławiu.

Koncerty i festiwale we Wrocławiu

Letnia scena muzyczna Wrocławia bogata jest w koncerty i festiwale. W wakacje 2024 zagrają w mieście największe gwiazdy. Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się między innymi:

 • Vertigo Summer Jazz Festival
 • WROsound
 • Santander Letnie Brzmienia
 • Męskie Granie
 • Tu zaczyna się Wrocław: Możdżer i Voo Voo
 • Fajne lato RMF: Sanah
 • Last Minute Summer Festival
 • Łona x Konieczny x Krupa. Koncert w HotSpot

Kino plenerowe we Wrocławiu

Miłośnicy kina również nie będą zawiedzeni ofertą letnich wydarzeń we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska w kilku miejscach organizowane są bezpłatne seanse filmowe pod chmurką. Zobacz, gdzie znajdziesz kino plenerowe we Wrocławiu i sprawdź harmonogram pokazów:

 • Kino letnie na Pergoli
 • Kino przy Wrocław Fashion Outlet
 • Kino na dachu Wdech-Wydech
 • Kino letnie w Centrum Historii Zajezdnia
 • Kino letnie w ogrodzie hotelu PURO
 • Kino plenerowe w Porcie Węglowym
 • Kino plenerowe na Nocnym Targu
 • Kino plenerowe WAGO Enjoy Summer

Imprezy plenerowe we Wrocławiu

Imprezy plenerowe we Wrocławiu gromadzą zarówno mieszkańców, jak i turystów. Miasto oferuje wiele możliwości do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wśród atrakcji w plenerze znajdziemy zajęcia sportowe, bingo, silent disco czy inne potańcówki.

Wydarzenia kulinarne we Wrocławiu 

W wakacje we Wrocławiu odbywają się także liczne wydarzenia kulinarne, które są gratką dla mieszkańców, turystów, a przede wszystkim smakoszy i pasjonatów jedzenia. Najpopularniejszymi z nich są: Gastro Miasto, Festiwal Pasibrzucha czy Park Śniadaniowy. Zobacz wszystkie imprezy gastronomiczne we Wrocławiu.

Bezpłatne wydarzenia latem we Wrocławiu

W mieście organizowane są także bezpłatne atrakcje, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Co i gdzie można robić za darmo we Wrocławiu?

Festyny i pikniki osiedlowe

Liczne bezpłatne wydarzenia we Wrocławiu odbywają się chociażby na poszczególnych osiedlach. Służą one integracji całej społeczności. Wśród nich znajdziemy pikniki sąsiedzkie, festyny dla dzieci z grami i zabawami organizowanymi przez animatorów kultury, a także spotkania tematyczne, wymiany ubrań oraz koncerty i wystawy lokalnych artystów.

Zobacz, jakie wydarzenia odbywają się na twoim osiedlu:

Pokazy Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Latem rozpoczyna się kolejny sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Pokazy dzienne, czyli widowisko wodno-muzyczne, odbywają się każdego dnia o pełnych godzinach między 10.00-17:00. Pokazy wieczorne, podczas których dochodzą również iluminacje świetlne, można oglądać codziennie o 18:00, 19:00, 20:00, 21:00 oraz o 21:40.

Z kolei tematyczne pokazy specjalne z projekcjami multimedialnymi na wodnym ekranie organizowane są wyłącznie w piątkowe i sobotnie wieczory o godzinie 21:40. Harmonogram wydarzeń:

Tor Wyścigów Konnych Partynice

We Wrocławiu wystartował również sezon wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach. Oprócz licznych gonitw, zawodów i pokazów, na torze odbywają się także inne rozmaite wydarzenia. To między innymi koncerty w ramach Vertigo Summer Jazz Festival oraz wydarzenia kulinarne.

Spacery z przewodnikiem po Wrocławiu

Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z wrocławskimi przewodnikami przygotował wiele bezpłatnych spacerów po stolicy Dolnego Śląska. Od tematycznych, przez rodzinne czy dla dzieci, po oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami czy w językach obcych. Jeśli jednak wolicie zwiedzać i odkrywać miasto na własną rękę, koniecznie przeczytajcie, gdzie pójść na spacer we Wrocławiu!

Co robić we Wrocławiu, jak jest gorąco?

Jeśli spędzacie lato w stolicy Dolnego Śląska i zastanawiacie się, jak przetrwać wysokie temperatury w mieście, koniecznie sprawdźcie, gdzie wybrać się w upalne dni we Wrocławiu!

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Mieszkańcy Wrocławia w jednym z basenów podczas otwarcia Aquaparku Zakrzów. Marek Księżarek
Mieszkańcy Wrocławia w jednym z basenów podczas otwarcia Aquaparku Zakrzów.

Baseny i kąpieliska we Wrocławiu

W sezonie letnim od wielu lat rozwiązaniem na upalne dni jest wyjście na basen lub kąpielisko. Popularnością niezmiennie cieszą się takie miejsca, jak wrocławska Hala Orbita, Morskie Oko i Glinianki czy Aquapark Wrocław. Lista jest jednak zdecydowanie dłuższa, a kolejnych pływalni miejskich cały czas przybywa. Zobacz, gdzie można wybrać się latem nad wodę we Wrocławiu, a nawet na całym Dolnym Śląsku!

Wrocławskie plaże miejskie

Beach bar to doskonałe miejsce na spotkania ze znajomymi, w szczególności podczas letnich wieczorów. We Wrocławiu jest kilkanaście plaż miejskich, które znajdziemy na prawie każdym osiedlu. Regularnie odbywają się tam koncerty, imprezy oraz inne wydarzenia kulturalne. Oprócz leżaków czy hamaków, w większości wrocławskich beach barów znajduje się też strefa gastronomiczna z jedzeniem i zimnymi napojami.

Wakacje 2024 we Wrocławiu dla dzieci i młodzieży

Podczas wakacji wrocławskie organizacje przygotowują liczne wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu najmłodsi, którzy nie wyjeżdżają latem z miasta, będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach odbywających się wtedy we Wrocławiu, a także spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. Wśród propozycji domów kultury i instytucji są warsztaty edukacyjne, zajęcia sportowe, a także półkolonie czy wycieczki po stolicy Dolnego Śląska.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wrocławskie instytucje, w tym WTC Spartan, organizują dla dzieci i młodzieży półkolonie na wakacje 2024.
Wrocławskie instytucje, w tym WTC Spartan, organizują dla dzieci i młodzieży półkolonie na wakacje 2024.

Sprawdź, jakie są wydarzenia wakacyjne dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl